پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

در پی انتشار گفتگوی ریواس جنوب با نوذر امامی، یکی از اعضای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان فارس و طرح انتقاداتی تند نسبت به انتخابات هیأت رئیسه کمیته انتخابات این شورا، دبیر منطقه‌ی فارس سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی در گفتگو با «ریواس جنوب» نسبت به این انتقادات واکنش نشان داد.

مسعود رهبری- دبیر منطقه فارس سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی

مسعود رهبری- دبیر منطقه فارس سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی

مسعود رهبری در گفتگو با خبرنگار ریواس جنوب شبهات وارد شده به انتخابات کمیته انتخابات شورای هماهنگی را کذب دانست و گفت: متأسفانه اظهارات مطرح‌شده از سوی دوستان در این مطلب دور از صداقت و بدون پایه و اساس است.

وی با اشاره به عضویت رسمی مجمع نمایندگان ادوار مجلس در شورای هماهنگی جبههٔ اصلاحات کشور تأکید کرد: این مجمع به دبیرکلی دکتر یدالله اسلامی سال‌هاست عضو شورای هماهنگی بوده و حتی در مقطعی ریاست دوره‌ای این شورا را برعهده داشته است.

رهبری در واکنش به شائبه‌ی عدم رعایت قوانین معرفی رئیس فعلی کمیته انتخابات شورای هماهنگی نیز تصریح کرد: از سوی دیگر آقای سید احمدرضا دستغیب هم معرفی‌نامه نمایندگی این حزب در استان فارس را به رئیس موقت کمیته انتخابات استان ارائه داده و هیچ شبهه‌ای در عضویت و حق رأی و حق نامزدی ایشان در کمیته وجود ندارد.

این فعال سیاسی در زمینه اظهارات نوذر امامی مبنی بر طی نشدن زمان ۶ ماهه برای تصویب حق رأی برای اعضای جدید نیز گفت: شرط شش ماه عضویت ناظر اولاً مربوط به شورای هماهنگی مرکز است نه شورای هماهنگی فارس، ثانیاً مربوط به شورای هماهنگی است نه کمیته انتخابات و ثالثاً مربوط به احزاب جدیدالورود به شورای هماهنگی است نه حزبی مثل مجمع نمایندگان ادوار که در مرکز عضویت رسمی و چندین ساله دارد.

او افزود: بر اساس آیین‌نامه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات فارس، نمایندگان استانی اعضای شورای هماهنگی مرکز، به‌محض ارائه معرفی‌نامه دبیرکلشان، بلافاصله و بدون نیاز به رأی‌گیری، به عضویت شورای هماهنگی استان درمی‌آیند و طبیعتا در کمیتهٔ انتخابات این شورا نیز عضویت می‌یابند.

دبیر منطقه‌ای سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی در استان فارس اضافه کرد: درباره آقای دکتر ناصر بهمنی نیز قریب به یک سال است که به نمایندگی از حزب اعتدال و توسعه در جلسات کمیته انتخابات حاضر می‌شود و حتی در فرآیند تدوین آیین‌نامه این کمیته مشارکت کرده و در تمام جلسات، بدون هیچ شبهه‌ای جزو نصاب جلسات محسوب می‌شده است.

این عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود، با اظهار تعجب از مواضع عضو دیگر شورای هماهنگی، تأکید کرد: واقعاً نمی‌دانم جناب امامی چرا وقتی نتیجه دلخواه از انتخاب هیأت رئیسه نگرفته‌اند به یکباره به ایرادگیری از عضویت یکی دیگر از اعضای کمیته می‌پردازند.

رهبری تصریح کرد: در ابتدای رأی‌گیریِ منجر به تعیین هیأت رئیسه دائم، آقای سیدعبدالرزاق موسوی، رئیس موقت کمیته صراحتا حضور آقای سید احمدرضا دستغیب به‌نمایندگی از مجمع ادوار را تأیید و تصریح کردند با حضور بیش از دو سوم اعضای کمیته انتخابات در جلسه، هیچ شبهه‌ای درخصوص برگزاری انتخابات وجود ندارد؛ بعد از مشخص شدن نتایج نیز اولین فردی که متواضعانه به آقای دستغیب تبریک گفت شخص آقای موسوی بود. تعجب می‌کنم چرا آقای امامی برای پیشبرد منویات فراقانونی خود، از نام آقای موسوی خرج می‌کند.

انتهای پیام/ س