پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران گفت: با توقیف دو شناور از تفنگداران دریایی آمریکایی در ۲۲دیماه سال گذشته در اطراف جزیره فارسی، شکست آمریکا در خلیج فارس پس ۲۹ سال تکرار شد.

%d8%b3%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%b1-%d8%b9%d9%84%db%8c-%d8%b1%d8%b2%d9%85%d8%ac%d9%88به گزارش ریواس جنوب؛ به نقل از ایرنا، سردار علی رزمجو روز سه شنبه به مناسبت گرامیداشت حماسه شهدای خلیج فارس در جمع خبرنگاران افزود: شکست اول آمریکا درخلیج فارس در سال ۶۶ در نبرد مستقیم شهدای خلیج فارس با بالگردهای آمریکایی رخ داد.
وی اضافه کرد: تفاوت برگزاری این آیین با سالهای گذشته درتکرار حماسه شهدای خلیج فارس بعد از ۲۹ سال و تثبیت اقتدار و عزت جمهوری اسلامی است.
فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه ادامه داد: شهدای خلیج فارس با آشنایی ازمکتب سرخ شهادت و یاران امام حسین (ع) رمز بقا و حیات ابدی را دریافتند و صحنه های نبرد در خلیج فارس را رقم زدند.
رزمجو یادآور شد: در نبرد مستقیم با آمریکا حیثیت نظامی استکبار جهانی در اطراف جزیره فارسی به قعر خلیج فارس غرق و اقتدار وعظمتی برای جمهوری اسلامی به وسیله جوانان این آب و خاک خلق ودر طول تاریخ به ثبت رسید.
وی با بیان اینکه عزت، اقتدار و سیادت دریایی جمهوری اسلامی مرهون خون پاک شهیدان است گفت: در دوران دفاع مقدس حماسه های زیادی خلق شد اما طلایی ترین، زیباترین، به یادماندنی ترین و پرثمرترین این حماسه ها، حماسه نبرد مستقیم با آمریکا بود.
رزمجو با اشاره به شرایط پیچیده خلیج فارس یادآور شد: منطقه دوم نیروی دریایی سپاه یکی از مناطق باسابقه و حماسه ساز سپاه است و آمادگی لازم در ابعاد مختلف برای ارتقای توان بازدارندگی جمهوری اسلامی را دارد.
وی گفت: در امور دفاعی نیز امروز دارای انواع و اقسام سامانه های موشکی با بردهای مختلف، اژدرافکن، مین ریز، جنگ نوین و پدافندی، یگانهای پروازی، سامانه های پهباد در سقف، ارتفاع و ساعت های پروازمتفاوت، سامانه های راداری، جنگال، شنودی با بردهای متفاوت که همواره تحرک و تردد بیگانگان را درخلیج فارس رصد می کنند.
فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه اظهار کرد: در کنار ایمان و تقوای الهی و تجهیزات مدرن و پیچیده ای که متناسب با نوع تهدیدها دراختیار داریم امروز توان بازدارندگی جمهوری اسلامی در خلیج فارس بی نظیر، عزت و اقتدار آفرین است.
وی با تاکید بر ایجاد امنیت پایدار در منطقه استراتژیک خلیج فارس بیان کرد: با ایمان و توکل بر خدا و آمادگی لازم از دستاوردهای انقلاب و مرزهای جغرافیایی بویژه خلیج فارس محافظت و آمادگی پاسخگویی به تهدیدهای دشمن را داریم.
رزمجو گفت: استان بوشهر دارای پیشینه و کارنامه حماسی است و حماسه های رزمندگان استان از شهید رئیسعلی دلواری تا سرداران شهید خلیج فارس درخشان و در طول تاریخ به ثبت رسیده است.
وی یادآور شد: افتخار بوشهر و بوشهری برای این است که برای دفاع از دین عزت، شرف و اقتدار کشور از جان خود مایه می گذارد.
فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه گفت: استان بوشهر خزانه غزلهای دفاعی است و در این غزلها شهدا و جانبازان زیادی ثبت نام و رزمندگان بی شماری جنگیدند.
وی با بیان اینکه شهدا فرهنگ ایثارگری و شهادت را در جمهوری اسلامی و سیمای جهانی آن ترسیم می کنند گفت: دفاع ازفرهنگ غنی ایثار،هویت دینی و فرهنگی در سنگرهای مختلف کشوروجود دارد.
رزمجو بیان کرد: شهدا مسیر حرکت در جامعه اسلامی را ترسیم و شهدای خلیج فارس نیز فرهنگ ایثار و شهادت طلبی را به مسلمانان جهان صادر می کنند.
وی تصریح کرد: لحظه های انقلاب در آبهای خلیج فارس آئینه تمام نمای فضیلت های شهدایی است که از تاسوعا و عاشورا درس آموختند.
رزمجوتشکیل ستاد برگزاری مراسم یادواره شهدای خلیج فارس، برگزاری آئین گلباران محل درگیری شهدای خلیج فارس در اطراف جزیره فارسی از هوا و دریا، برگزاری یادواره در روزهای ۱۴ و ۱۵ مهر در بوشهر، خشت (در کنار مزار شهید شفیعی) و روستای بحیری شهرستان دشتی (درکنار مزار شهید مهدوی و توسلی ) را از جمله برنامه های گرامیداشت شهدای خلیج فارس عنوان کرد.
همچنین در این آیین ازیادواره شهدای خلیج فارس نیز رونمایی شد.