پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: طرح استیضاح وزیر علوم در مجلس کلید خورد و تاکنون امضاهای مورد نیاز را به دست آورده است.

 به گزارش ریواس جنوب، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی فارس، گفت: طرح استیضاح محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در مجلس کلید خورد و تاکنون امنضاهای لازم را به دست آورده و همچنان نیز این امضاها در حال افزایش است.

وی افزود: این طرح آماده ارائه به هیأت رئیسه است و پس از هفته سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه به هیات رئیسه مجلس تقدیم خواهد شد.خبرگزاری فارس: طرح استیضاح وزیر علوم در مجلس کلید خورد+متن

متن طرح به شرح ذیل است:

با توجه به عدم تحقق برخی موارد و وجود ضعف‌ها و نواقص در عملکرد وزیر علوم، متن استیضاح محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تهیه شده و دلایل استیضاح به شرح ذیل است:

۱- عدم اجرای سند دانشگاه اسلامی مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی

۲- عدم رشد علمی کشور

۳- عدم مدیریت صحیح و نظارت بر فعالیت دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی

۴- عدم رسیدگی به وضعیت دانشجویان بورسیه برای جایابی و عدم پرداخت کمک هزینه تحصیلی که منجر به خودکشی دانشجوی مقطع دکتری دانشگاه کاشان نیز شد.

۵- انتصاب مدیران فاقد صلاحیت لازم

۶- بازنشستگی اجباری و اخراج اساتید ارزشی

۷- برگزاری اردوهای مختلط و انتشار نشریات با محتوای لاییک، تشدید موضوعات قومی گرایی بین دانشجویان، تبلیغ رژیم طاغوت و منافقین

۸- استاد سالاری نامتعارف به شکلی که سیستم آموزشی نمی‌خواهد یا نمی‌تواند حقوق حقه دانشجویان را که تضییع می‌شود احیا کند.

انتهای پیام/د