پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر با اشاره به اینکه سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن یک هفته دیگر ادامه دارد، گفت: در حال حاضر استان بوشهر رتبه نخست ثبت‌نام اینترنتی سرشماری کل کشور را در اختیار دارد.

به گزارش ریواس جنوب؛ رضا عوض‌پور در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: تاکنون ۱۱۳ هزار و ۷۰۳ خانوار بوشهری در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن شرکت کرده‌اند که جمعیتی حدود ۳۹۴ هزار و ۸۳۹ نفر را پوشش می‌دهد.

پیشرفت ۳۵ درصدی سرشماری اینترنتی در استان

وی تصریح کرد: پیشرفت سرشماری در استان بوشهر از نظر خانوار شمارش شده به شیوه اینترنتی ۳۵٫۱۱ درصد است که این رقم نشان از رتبه نخست استان بوشهر در کل کشور دارد، ضمن اینکه جمعیت سرشماری شده نسبت به کل جمعیت استان هم ۳۴٫۲۷ درصد است.

عوض‌پور ادامه داد: پس از استان بوشهر، سمنان قرار دارد که خانوار ثبت‌نام شده نسبت به کل خانوار ۳۲٫۴۲ درصد و جمعیت ثبت‌نام شده اینترنتی به کل جمعیت هم ۳۳٫۷ درصد است.

شهرستان های برتر

عوض‌پور در مورد عملکرد شهرستان‌های استان هم گفت: به ترتیب عسلویه با ۵۰٫۲۶، تنگستان با ۴۷٫۶۶، کنگان با ۴۵٫۲۸، دیلم با ۴۰٫۱۰ و دیر با ۳۹٫۳۴ درصد جمعیت، در رده‌های اول تا پنجم سرشماری اینترنتی استان قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه زمان سرشماری اینترنتی تا ۲۴ مهرماه در سایت https://www.sarshomari95.ir/sdf/main.jsf ادامه می یابد، گفت: از ۲۵ مهرماه سرشماری حضوری آغاز شده و مردم باید کد آماری که در سرشماری اینترنتی دریافت کرده‌اند را به مامور آمارگیر تحویل دهند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر با اشاره به اینکه مرکز آمار به منظور تقدیر از شرکت کنندگان در سرشماری اینترنتی، جوایزی را به قید قرعه پیش بینی کرده، گفت: بر اساس قرعه‌کشی صورت گرفته، ۸ نفر از استان بوشهر برنده جایزه یک میلیون تومانی شده اند که به این شرح است:

عزت علیزاده سمیعی شهر شبانکاره
ابراهیم نجفی شهر نخل تقی
حلیمه کشاورز بردخون
لمیعه خلیفات پور شهر بنک
پریسا اندرز بوشهر
زهرا منفرد سراج آباد دشتستان
احمد تاوانه چهار محل گناوه
محمد مالمی تارازی کنگان

منبع:خلیج فارس