پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: عوامل گروه های تکفیری که با هوشیاری و اقدام به موقع سربازان گمنام امام زمان (عج) در جنوب استان دستگیر شدند، به دنبال عملیات تروریستی در آیین های عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی در این منطقه بودند.

هادی پژوهش جهرمی

هادی پژوهش جهرمی

به گزارش ریواس جنوب، هادی پژوهش جهرمی پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: سربازان گمنام امام زمان (عج) به محض رصد حرکت هایی در راستای اجرای عملیات خرابکارانه در یکی از شهرهای جنوبی استان فارس، فعالیت های خوبی در راستای ناکامی این حرکت خرابکارانه داشتند.

وی اظهار کرد: عوامل انتظامی، امنیتی و قضایی استان نیز در این عملیات با محوریت اداره کل اطلاعات استان فارس مشارکت داشتند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس اظهار کرد: عوامل این گروه تکفیری شناسایی شدند و لحظه به لحظه فعالیت های آنها رصد شد تا این که همکاران آنها نیز شناسایی و دستگیر شدند.

پژوهش جهرمی اظهارکرد: بیشتر بازداشت شدگان در این عملیات از اتباع خارجی بودند.

وی اظهار کرد: این ها قصد داشتند در یکی از شهرهای جنوبی استان اقدامات خرابکارانه ای در جمع عزاداران حسینی انجام دهند و با این هدف، ماشین هایی را به ابزارهای انفجاری مجهز و در بین عزاداران حرکت کنند که به دلیل شناسایی، اقدام به موقع و دستگیری، اقدامات آنها ناکام ماند.

معاون استاندار فارس ادامه داد: از این افراد ۱۰۰ کیلو مواد منفجره کشف شد که خنثی شد.

پژوهش جهرمی با بیان این که پیش از این چنین رویداد مشابهی در استان فارس صورت نگرفته بود، ادامه داد: امروز در پرتوی هوشیاری کامل دستگاه های مسئول، امنیت کامل در استان فارس وجود دارد و جای نگرانی نیست.

وی ادامه داد: پس از شکست داعش در عراق و سوریه و ناکامی گروه های تکفیری در مرزهای شرقی کشور، جریان تکفیری در صدد ورود به داخل کشور و انجام اقدامات تخریبی بودند و آنها با این تفکر، یک اقدام تخریبی را در استان فارس طراحی کرده بودند.

پیش از این وزیر اطلاعات شامگاه چهارشنبه از کشف و خنثی سازی عملیات تروریستی گروه های تکفیری و دستگیری چند تبعه خارجی در استان فارس خبر داد.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی در حاشیه مراسم شام غریبان سید الشهدا(ع) در تهران افزود: در این عملیات ۱۰۰کیلو گرم مواد منفجره کشف و چند تن از اتباع خارجی نیز دستگیر شدند.

وزیر اطلاعات اظهار کرد: اسناد موجود نشان دهنده خط دهی دشمنان ایران اسلامی از آن سوی مرزها در هدایت عناصر تروریست برای ایجاد نزاع های مذهبی در داخل کشور بوده که با هوشیاری مردم شریف ناکام مانده است.

انتهای پیام/ س.ب