پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئيس سازمان جهادكشاورزي استان فارس از ايجاد اولين زنجيره خرما در اين استان خبر داد.

دکتر محمدمهدی قاسمی- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس

دکتر محمدمهدی قاسمی- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس

به گزارش ریواس جنوب، به نقل از روابط عمومي جهادكشاورزي، محمدمهدي قاسمي در جلسه شورای اداری شهرستان جهرم، گفت: طی ۳ سال اخیر ايجاد كارگاه‌هاي سورت و بسته‌بندي خرما در جهرم، مورد توجه قرار گرفته است.

وي با بيان اينكه طي يك‌سال اخير ۲۴ كارگاه در شهرستان جهرم به بهره‌برداري رسيده است، گفت: هم‌اينك ۴۵ كارگاه سورت و بسته‌بندي خرما در اين شهرستان فعال است.

قاسمي افزود: امیدوار هستیم که با ارزش افزوده بیشتری بتوانیم مركبات و خرماي توليدي اين شهرستان را صادر كرده و ارزش افزوده و درآمد بيشتري براي كشاورزان ايجاد كنيم.

او همچنين در خصوص صنعت طیور نيز گفت: سامانه ثبت جوجه‌ریزی و سامان‌دهی طیور توسط سازمان جهادكشاورزي استان فارس راه‌اندازي شده است.

قاسمي با اشاره به اعلام آمادگي خريد مرغ به هر ميزان توسط شركت پشتيباني امور دام، گفت: از سوي پشتيباني امور دام، قيمت خريد هر كيلوگرم مرغ از خط ۲ كشتارگاه، ۶۸ هزار ريال و به غير از آن هر كيلوگرم ۶۵ هزار ريال اعلام شده است.

رئيس جهادكشاورزي فارس با بيان اينكه صادرات مرغ همچنان مد نظر قرار دارد،‌ گفت: تسهیلات مرغداری به ۱۲۸ طرح به مبلغ ۳۹ میلیارد تومان که ۳۷ میلیارد آن سرمایه در گردش و ۲ میلیارد باقیمانده به بانک معرفی شده که تسهیلات معرفی شده توسط بانک‌ها از اواخر شهریور ماه در حال پرداخت است.