پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیر روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی فارس گفت: واژگونی یک دستگاه اتوبوس در شمال استان فارس بر مبنای اطلاعات اولیه، ۲۰ کشته و ۲۰ مصدوم برجای گذاشت.

به گزارش ریواس جنوب، حسن همتی شامگاه سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این حادثه ساعت ۲۰ و ۵۰ دقیقه سه شنبه به مرکز ارتباطات اورژانس گزارش شد که بلافاصله پنج دستگاه آمبولانس از مدیریت اورژانس فارس و چهار دستگاه آمبولانس از مدیریت اورژانس کهگیلویه و بویراحمد به محل حادثه اعزام شدند.

به گفته وی، این اتوبوس از مبدا یزد حرکت کرده بود.

اتوبوس زائران اربعین که در محور اقلید به سمت یاسوج در گردنه جمال بیگ واژگون شده بود، ۱۹ کشته و ۲۴ مصدوم برجا گذاشته است.

یک منبع مطلع به خبرنگار ایسنا نیز گفت که اتوبوس حامل زائران یزدی بوده که از این محور برای شرکت در مراسم اربعین حسینی، به سمت مرز در حرکت بوده‌اند.

گزارش‌ها حاکی است که برابر اعلام سازمان حمل و نقل و راهداری کشور، تردد اتوبوس‌های مسافربری از این محور ممنوع اعلام شده است.

محور یاد شده یک محور فرعی روستایی است که دارای گردنه و پیچ‌های خطرناکی است.

به گزارش ریواس جنوب، استان فارس یکی از مرگبارترین جاده‌های کشور را دارد که در ماه‌های اخیر نیز حوادث تلخ زیادی را به خود دیده است و متأسفانه این بار ده‌ها نفر از هم‌وطنان‌مان قربانی شده‌اند.

انتهای پیام/ سجاد بنام