پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مسئول واحد بهداشت مدارس معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: متاسفانه ۵۳ درصد از مرگ و میرهایی که در گروه سنی ۱۸ تا ۲۹ سال در این شهرستان رخ می دهد ناشی از حوادث ترافیکی است.

به گزارش ریواس جنوب، «محترم تشکر»، پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا بدون اشاره به شمار قربانیان این حوادث، با اشاره به اجرای طرح پرسشگری بررسی رفتارهای ترافیکی و عبور ایمن از خیابان و پیشگیری از سوانح و حوادث ترافیکی که هم اینک در شهرستان فسا در حال اجراست، بیان داشت: بر این باوریم که اجرای این طرح می تواند نقش مهمی در کاهش این مرگ و میرها داشته باشد.

وی افزود: این طرح پرسشگری بخشی از طرح مداخله ای است که با هدف کاهش میزان حوادث و سوانح ترافیکی در گروه سنی جوانان و با هدف تغییر رفتارهای ترافیکی و عبور ایمن از خیابان، توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به صورت آزمایشی در پنج شهر کشور که دارای حوادث و سوانح ترافیکی بالایی در بین جوانان هستند به اجرا درآمده است.

به گفته تشکر، مجری طرح یاد شده، واحد بهداشت مدارس است که با همکاری واحد مدیریت و کاهش خطر بلایای معاونت بهداشت به اجرا گذاشته شده است و مخاطبان آن گروه سنی ۱۸ تا ۲۹ سال است.

شهرستان فسا در فاصله ۱۳۰کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است.

انتهای پیام/ سهیلا شیبانی نژاد