پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

گزارش سازمان پزشکی قانونی کشور در زمینه حوادث کار طی ۶ ماه نخست سال منتشر شد و بر اساس آن استان فارس در میان ۴ استان پرحادثه و استان کهگیلویه و بویراحمد کم‌حادثه‌ترین استان کشور در زمینه کار و طی ۶ ماه نخست سال جاری معرفی شده است.

به گزارش ریواس جنوب و بر اساس اعلام سازمان پزشکي کشور، در شش ماهه اول امسال از کل تلفات حوادث کار ۸۴۱ نفر مرد و ۱۲ نفر ديگر زن بودند و اين رقم در مقايسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات ۸۵۱ نفر بود؛ دو دهم درصد بيشتر شده است.

سقوط از بلندي در حوادث کار بيشترين علت مرگ افراد را به خود اختصاص مي دهد به نحوي که در شش ماهه اول امسال ۴۱ درصد از کل تلفات حوادث کار به دليل سقوط از بلندي مى باشد.
در اين مدت ۳۴۹ نفر به دليل سقوط از بلندي، ۲۰۳ نفر به دليل اصابت جسم سخت، ۱۲۱ نفر به دليل برق‌گرفتگي، ۵۰ نفر به دليل کمبود اکسيژن، ۴۷ نفر به دليل سوختگي و ۸۳ نفر به ساير دلايل جان خود را در حوادث کار از دست داده اند.
همچنين در اين مدت استان هاي تهران با ۱۶۴، خراسان رضوي با ۶۸، اصفهان و فارس هر کدام با ۵۹ فوتي بيشترين و استان هاي کهگيلويه و بويراحمد با پنج، زنجان و خراسان جنوبي هر کدام با شش، خراسان شمالي و چهارمحال و بختياري هر کدام با هفت فوتي کمترين آمار تلفات را داشته اند.

بر اساس آمارهاي موجود در نيمه نخست سال جاري ۱۴ هزار و ۲۸۲ مصدوم حوادث کار به مراکز پزشکي قانوني کشور مراجعه کردند که از اين تعداد ۱۳ هزار و ۵۸۲ نفر مرد و ۷۰۰ نفر زن بودند. اين آمار در مقايسه با مدت مشاب سال قبل ۲٫۳ درصد بيشتر شده است.

انتهای پیام/ سجاد بنام