پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس گفت: جامعه کارگری ما اگر می خواهد موفقیت بیشتری داشته باشد باید روز به روز بر مهارت خود بیافزاید، امنیت شغلی کارگران در گرو افزایش مهارت و تلاش بیشتر آنها است.

سهراب مختاری، شنبه در همایش کارگران استان فارس در شیراز افزود: امروز در کنار نیروی کار جدید، تعداد زیادی فارغ التحصیلان دانشگاهی نیز متقاضی کار هستند اما اکثر این افراد به رغم داشتن مدرک تحصیلی فاقد هرگونه مهارتی هستند که باید به سمت افزایش مهارت گام برداریم.

او اظهار کرد: با توجه به برنامه های خوبی که دولت در بحث ایجاد اشتغال دارد آینده خوبی را برای کشور و استان متصور هستیم.

مختاری افزود: در کنار کارگران که باید مهارت و تلاش خود را ارتقا بخشند، کارفرمایان هم باید به اصول مدیریتی روز آگاهی داشته باشند و این مطلب را بپذیرند که امر مدیریت با امر مالکیت متفاوت است و یک مالک خوب الزاما نمی تواند مدیر خوبی هم باشد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس بیان کرد: همه ما باید بکوشیم تا در شرایط امروز با کمک کارگران و کارفرمایان فرصت های شغلی امروز کارخانه ها را حفظ کنیم.

او افزود: ظرف ۲ تا سه سال گذشته با کمک کارگران، کارفرمایان و اعضای مراجع حل اختلاف، ریشه قراردادهای سفید امضا در شرکت های خدماتی کنده شد و امروز تمام کارگران این شرکت ها دارای حساب بانکی هستند و با روش بسیار مناسبی تایید صلاحیت می شوند و در سایر کارگاه ها نیز انجام این کار در دستور کار قرار دارد.

مختاری، تعداد بیمه شدگان اصلی در سال ۹۴ در استان فارس را ۷۰۴ هزار ۶۴۵ تن برشمرد و افزود: این در حالی است که در سال ۹۳ در استان ۶۹۶ هزار و ۵۱۱ بیمه شده اصلی داشتیم.

وی ادامه داد: بیمه شدگان اجباری نیز در سال ۹۳ در فارس ۴۳۴ هزار تن بودند که در سال ۹۴ این تعداد به ۴۴۰ هزار و ۵۶۹ تن رسید.

او ادامه داد: این آمار نشانگر عادی و مطلوب بودن شرایط نیست اما این وضعیت را بحرانی هم نمی توان دانست.

انتهای پیام/ سارنگ عبداللهی