پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

سخنگوی فراکسیون امید با انتقاد از تصمیم دادستان مشهد برای لغو سخنرانی نائب رئیس مجلس در مشهد، خواستار ورود جدی مجلس به این موضوع برای دفاع از شان نمایندگی شد.

دکتر بهرام پارسایی- نماینده مردم شیراز در مجلس

دکتر بهرام پارسایی- نماینده مردم شیراز در مجلس

بهرام پارسایی، نماینده شیراز گفت: این یک نوع قانون شکنی است. وقتی مجوزی از طریق شورای تامین استان صادر می شود و تضمین امنیت به عهده ی نهاد صادرکننده مجوز است، هیچ بهانه ای پذیرفته شده نیست که بخواهند به بهانه تامین امنیت این جلسه را تعطیل کنند.

این عضو هیات رئیسه فراکسیون امید با رد کوتاهی وزارت کشور و استانداری در برگزاری مراسم اظهار داشت: اگر وزارت کشور مجوز را باطل می‌کرد و مانع می‌شد گناه به گردن وزیر کشور بود. اما وقتی مرجع قضایی حکم صادر می‌کند خارج از اراده و اختیارات وزیر کشور است.

پارسایی با بیان این که وظیفه دولت و نه فقط وزارت کشور است که با تخلف از قانون برخورد کند گفت: ما سابقه ی این قانون شکنی را در مشهد داشته ایم و الان تکرار شده است و فقط بحث آقای مطهری نیست بلکه صحبت از کسر شان مجلس و جایگاه نمایندگی است و مجلس باید جدی تر به این مسئله ورود کند.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از برگزاری جلسه فراکسیون امید و ارتقای سطح آن از سطح هیات رئیسه به شورای مرکزی خبر داد و گفت که موضوع لغو سخنرانی در دستور کار جلسه فردای فراکسیون امید است.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با استقبال از اظهارات سخنگوی وزارت کشور مبنی بر ارائه لایحه برای شفافیت اختیارات دستگاه های متولی گفت: لایحه ی شفاف سازی باعث میشود افراد نتوانند سلیقه ای برخورد کنند. در صورتیکه بتوانیم قانون شفافی مشخص کنیم، حتی اگر دولت هم این کار را انجام دهد خود مجلس باید ورود پیدا کند برای حفظ حرمت مجلس که به فرمایش حضرت امام در در راس امور است.

پارسایی در ادامه گفت: میبینیم که اکنون تریبون از نماینده ی مجلس گرفته می شود در صورتیکه نماینده مجلس برآمده ار دل مردم و صدای مردم است. خفه کردن صدای نماینده یعنی خفه کردن صدای مردم. قطعا این خواست نظام نیست و یک مسئله ی سلیقه ای و موردی است که باید تعیین تکلیف شود.

* ترمیم کابینه با توجه به ترکیب مجلس جدید دیر انجام شد

نماینده مردم شیراز در مورد ترمیم کابینه خاطر نشان کرد: انتظار مجلس دهم از بدو تاسیس و همینطور انتظار مردم در پی تغییرات اساسی که در مجلس بوحود آمد با توجه به اینکه ۸۰ درصد مجلس نیروهای های جدیدی بودند این بود که کابینه ترمیم شود چرا که دولت با مجلس نهم بالاجبار مجبور به چینش و انتخاب کابینه شده بود و مواردی بود که ۵-۶ بار به مجلس مراجعه کرده بود تا رای اعتماد بگیرد.

پارسایی در انتها گفت: انتظار این بود با توجه به تغییرات در مجلس دهم از همان ابتدا برای ترمیم کابینه اقدام کند ولی انجام نشد تا همین یک ماه پیش که سه مورد از وزرا را عوض کردند و این خودش یک چراغ سبزی است به دولت که مجلس این آمادگی را برای تامین بدنه کابینه در راستای تقویت دولت دارد ولی اینکه چرا این اتفاق دیر افتاد باید خود دولت جوابگو باشد.

انتهای پیام/ سهندنامه