پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

ریواس جنوب، مجتبی محمدی/ شبکه های دیجیتال تلویزیونی شهرستانی که با قدمتی چند صد ساله در بعضی از اوقات به علت کیفیت نامناسب و قطع و وصل شدن های مکرر، مردم این شهرستان را عذاب می دهد.مجتبی محمدی
جهت اطلاع مدیر کل محترم صدا و سیما و مدیر عامل محترم شرکت مخابرات استان کهگیلویه وبویراحمد، شبکه های دیجیتال یکی دیگر از دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برای مناطق محروم بود که در چند سال گذشته در سراسر کشور جهت پوشش همگانی راه اندازی شده است.

شهرستان لنده نیز از این قاعده مستثنی نبوده و قریب به ۳ سال است که این سیستم دیجیتالی در این شهرستان راه اندازی شده است، در این مدت شبکه های آنالوگ کم کم جای خود را به دیجیتال داد و مردم به فکر خرید دستگاه دیجیتال و دریافت تصاویر باکیفیت بودند، غافل از اینکه روزی می رسد که می گوییم صد رحمت به شبکه های آنالوگ.
از همین رو با آمدن سیستم دیجیتال ضمن ارائه شبکه‌های تلویزیونی بیشتر ارتقای کیفیت در صدا و تصویر در شبکه‌های تلویزیونی ایجاد شد اما این بهبود یافتن و خداحافظی با آنالوگ در لنده و بخش‌های تابعه در روزهای بارانی حال و هوای متفاوتی دارد.
قهر باران با دیجیتال؛ مشکل همیشگی تلویزیون‌های این شهرستان است و به محض نزول رحمت الهی تلویزیون تصویری دیگری را به نمایش می ‌گذارد؛ «سیگنال موجود نمی‌باشد» در بعضی از مواقع تنها یادگار سیستم دیجیتال با آغاز بارندگی است.
قطع و وصل های مکرر سیستم دیجیتال که به سکته های دیجیتالی می ماند به محض بارندگی باعث شده است به رغم خوشحالی مردم از نزول باران «این نعمت الهی » شهروندان « هوای آفتابی‌ام آرزوست» را در دل زمزمه کنند.
باید به خاطر داشت که اولین مزیتی که شبکه های دیجیتالی در شهرستان ها و استانها دارد، جمع آوری ماهواره ها توسط خود مردم است؛ چرا که مردم با وجود شبکه های دیجیتالی نیازی به وجود ماهواره نمی بینند اما با تمام این تفاسیر قطع و وصل های مکرر گیرنده های دیجتالی آن هم در هنگام بارندگی در شهرستان لنده کلافگی در این خصوص را به همراه آورده است.
اما یکی دیگر از مشکلات شهرستان لنده قطع و وصل اینترنت و خطوط تلفن همراه بوده که متأسفانه به کلافگی ها در این منطقه افزوده است.
امروز کندی و یا قطع و وصل شدن اینترنت و خطوط تلفن همراه بسیاری از مشکلات را برای جوامع انسانی به وجود می آورد چرا که اکثر خدمات رسانی ها به صورت اتوماتیک و اینترنتی انجام می شود و در قرن بیست و یکم این اقدام تعجب برانگیز است.
لذا ضمن تقدیر از زحمات شبانه‌روزی مسئولین زحمتکش شهرستان؛ باید در این خصوص تمهیداتی اندیشیده شود تا با کوچک‌ترین وزش باد و همچنین باران شاهد قطع و اتصال در سیستم دیجیتالی در همه ابعاد آن در منطقه نباشیم.
مجتبی محمدی عضو کوچکی از شهرستان محروم لنده که آماده هستند برای منافع نظام و انقلاب جان فدا کنند ولی در جواب این مردم با چه قیمتی….
مجتبی محمدی فعال سیاسی و فرهنگی