پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

يک فروند بالگرد امدادي در درياچه شهداي خليج فارس منطقه چيتگر تهران سقوط کرد.

به دنبال سقوط يک فروند بالگرد در درياچه شهداي خليج فارس، نيروهاي آتش‌نشاني براي عمليات امداد و نجات در محل حاضر شده‌اند.

به گزارش ریواس جنوب، کانال تلگرامي شرکت فرودگاه هاي ايران هم اعلام کرد: اين بالگرد ۸ سرنشين داشته که ۶ نفر از آنها سالم و سرنوشت ۲ تن از سرنشينان هنوز مشخص نيست.

حسن عباسي مدير روابط عمومي اورژانس تهران در گفتگو با ميزان، گفت: يک فروند بالگردساعت ۱۱:۳۰ صبح امروز در درياچه چيتگر تهران سقوط کرد.
بالگرد متعلق شرکت پنها در ضلع جنوب شرقي درياچه چيتگر تهران سقوط کرد. گفتني است در حال حاضر تيم هاي غواصي آتش نشاني تهران مشغول جستجو براي يافتن دو سرنشين مفقود شده بالگرد در داخل درياچه هستند.

آمارهاي ضد و نقيض از تعداد نجات يافتگان و مفقودان

رئيس سازمان پيشگيري و مديريت بحران شهر تهران در گفت و گو با ايرنا با بيان اينکه هنوز تعداد دقيق سرنشينان اين بالگرد مشخص نيست است افزود: تاکنون ۹ نفر از سرنشينان اين بالگرد سالم از آب خارج شده اند، اما لاشه بالگرد در داخل آب قرار دارد. صادقي تصريح کرد: نيروهاي امدادي اورژانس، آتش نشاني و تيم هاي غواصي در محل حضور داشته و مشغول امداد رساني به مصدومان احتمالي هستند. صادقي گفت: هنوز در خصوص اينکه اين بالگرد متعلق به کدام ارگان بوده، اطلاع دقيقي نداريم.

سرپرست امداد و نجات جمعيت هلال احمر استان تهران در گفتگو با تسنيم، گفت: هنوز مشخص نيست اين بالگرد براي کدام نهاد است ولي اطلاعات کنوني حاکي از آن است که بالگرد ۸ سرنشين داشته است که سه سرنشين نجات ولي مصدوم هستند و ۵ سرنشين ديگر مفقود هستند.

درهمين ارتباط يک منبع آگاه به خبرنگار ايرنا گفت: بالگرد از نوع ۲۰۵ بوده و متعلق به شرکت پنها(پشتيباني و نوسازي بالگردهاي ايران) بوده و در حين پرواز آزمايشي دچار سانحه شده است.