پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه سال‌های گذشته تنها ۴ پژوهش‌سرای دانش‌آموزی در استان داشتیم، گفت: در حال حاضر کلیه مناطق ۱۳ گانه استان پژوهش‌سرای دانش‌آموزی دارند.
به گزارش ریواس جنوب، هادی زارع‌پور، ظهر امروز در همایش تجلیل از نخبگان علمی و پژوهشی کهگیلویه و بویراحمد، اظهار کرد: با تلاش‌های صورت گرفته طی دو سال اخیر هر ساله شاهد موفقیت بیشتری نسبت به گذشته در آموزش و پرورش هستیم.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به موفقیت‌های حوزه آموزش متوسطه، افزود: در دولت تدبیر و امید آموزش و پرورش توانست کارنامه درخشانی از خود به جا بگذارد.

وی با بیان اینکه در سال گذشته دبیران دوره‌های اول و دوم متوسطه توانستند ۴۰ رتبه برتر کشوری را در جشنواره‌ها و مسابقات متعدد کسب کنند، گفت: رتبه گروه آموزشی استان از متوسط به رتبه خیلی خوب ارتقا پیدا کرد.

این مسوول افزایش تعداد پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی را از دیگر موفقیت‌های آموزش و پرورش عنوان کرد و بیان داشت: در ابتدای این دولت تنها چهار پژوهش‌سرا در استان داشتیم در حالیکه در حال حاضر ۱۳ پژوهش‌سرای دانش‌آموزی در ۱۳ شهرستان و منطقه استان راه‌اندازی شده است.

زارع‌پور، کسب پنج رتبه اول، دوم و سوم کشوری توسط هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و سه رتبه دوم کشوری در جشنواره خوارزمی (برای نخستین بار در استان) را از دیگر موفقیت‌های مورد توجه این حوزه بیان کرد و یادآور شد: سال گذشته هفت رتبه ممتاز کشوری در طرح تعالی کسب کردیم.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اجرای طرح آموزش همراه با تولید در هنرستان‌ها، گفت: در این راستا نیز شش هنرستان (دو هنرستان در بویراحمد، دو هنرستان در کهگیلویه و دو هنرستان در گچساران) را فعال و این طرح را اجرا کردیم.

این مسوول کاهش تورم رشته تجربی را از دیگر اقدامات موفق آموزش و پروش عنوان کرد و بیان داشت: استان ما از نظر تراکم رشته تجربی ۱۰ درصد از میانگین کشوری جلوتر بود که با اجرای شیوه‌نامه جدید آموزشی توانستیم این تورم را کاهش داده و آن را از ۵۶٫۶۰ درصد به ۵۴٫۴۷ درصد برسانیم.

زارع‌پور با اشاره به اینکه در حوزه میانگین نمرات خردادماه تا سه سال پیش استان یکی مانده به آخر در کشور بودیم، یادآور شد: با تلاش‌ها و برنامه‌ریزی‌های منسجم و هدفمند توانستیم سال گذشته رتبه استان را در این حوزه ارتقا داده و از استان ۳۱ به استان ۲۴ برسیم.

وی کسب ۲۳ رتبه زیر ۱۰۰ در کنکور سراسری سال گذشته را از افتخارات مورد توجه حوزه آموزش استان دانست و تصریح کرد: سال گذشته ۲۳ رتبه زیر ۱۰۰ و ۱۴۸ رتبه زیر هزار توسط دانش‌آموزان استان کسب شد.