پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

وزير بهداشت پس از حضور در تلويزيون در يادداشتي نوشت:رسانه‌ها در تمام جهان کارکردي دو سويه دارند؛ گاه در اميد دادن به جامعه و انتقال واقعيت‌ها نقش آفريني مي‌کنند و زماني رفتارشان باعث سلب اعتماد و نااميدي مردم ‌مي‌شود.

قوانين اجتماعي نيز به ما آموخته‌اند، هر فرد يا سازماني در هر جايگاهي، منافع ملي را بر منافع گروهي ترجيح دهد، اعتماد مردم را جلب مي‌کند؛ رسانه‌ها نيز از اين قاعده مستثني نيستند.
ما که خود را مسلمان مي‌خوانيم بايد به اين نکته بيش از پيش توجه کنيم؛ اما گويا برخي فراموش کرده‌اند اساس دين مبين اسلام، اخلاق‌مداري، صداقت، وحدت، همدلي و برادري است و در رفتارشان به اين اصول کمتر پايبندند.
در اين ميان اما مسئوليت رسانه‌ها بسيار سنگين است؛ هر اشتباه آنها مي‌تواند ده‌ها ميليون نفر را گمراه کند و باورم اين است که نفوذ از همين روزنه‌ها صورت مي‌گيرد. از سوي آنها که اخلاق و تعهد حرفه‌اي را فراموش کرده‌اند و تلاش مي‌کنند گروه‌هاي مختلف اجتماعي را رودرروي هم قرار دهند و کشور را از سرمايه‌هاي ملي محروم کنند.
از اين قبيل اصحاب رسانه بايد پرسيد، واقعا اين گونه مي‌خواهيد به پيشرفت کشور کمک کنيد؟
اين گونه مي‌خواهيد دين پيامبر اسلام را که در آستانه ولادت‌شان هستيم، به جهان معرفي کنيد؟
آقايان، مکارم اخلاقي آن بزرگوار و آرمان‌هاي انقلاب اسلامي کجا و اين رفتار و برخوردهايي از اين دست کجا؟
اي کاش به خود آييم و باور کنيم که همه مردم، مشکلات را مي‌بينند و مي‌شناسند؛ مهم، حل آنها با تدبير و انتخاب کم هزينه‌ترين راه است. اي کاش باور کنيم با هياهو، کاري انجام و مشکلي رفع نمي‌شود. و دست به دعا برداريم که خداوند هيچ‌يک از ما را لحظه‌اي به خود وامگذارد.‌