پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

ازدحام بیماران در درمانگاه شهدای گمنام یاسوج موجب گلایه‌های برخی بیماران شده که متولی آن، اجرای طرح حذف دفترچه درمانی و ۲ خدمت جدید را علت این شلوغی‌ها دانست و قول داد که برای این مشکل فکری کند.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، تماس چندین بیمار و همراه بیمار خبرنگار این پایگاه خبری را به بیمارستان شهدای گمام یاسوج کشاند تا پیگیر مشکل آن‌ها شویم.

ازدحام بیماران مراجعه کننده به درمانگاه این بیمارستان آنقدر زیاد است که آنها مجبورند علاوه بر درد بیماری، دردهای دیگری را هم تحمل کنند.

یکی از بیماران به خبرنگار ریواس جنوب می‌گوید این همه بیماری که صف کشیدند تنها از سوی یک پزشک ویزیت می‌شوند و مجبور هستیم ساعت‌ها برای ویزیت شدن در صف انتظار بمانیم.

برای پیگیری این مشکل به سراغ دکتر صادقی رئیس بیمارستان شهدای  گمنام یاسوج رفتیم؛ او می‌گوید: شلوغی این درمانگاه مشکلی است که به مردم حق می‌دهیم ولی در این زمینه باید یادآور شوم که درمانگاه این بیمارستان مدت دو هفته است که راه‌اندازی شده و داروخانه آن نیز چهار روز است که دایر شده است و برای ارائه خدمات جدید، شاهد مراجعه بیشتر مردم و استقبال آن‌ها هستیم.

دکتر صادقی با اشاره به این موضوع مهم، علت اصلی شلوغی این درمانگاه را اجرای طرح ملی حذف دفترچه درمانی در مراکز تملیکی تأمین اجتماعی دانست و گفت که در این طرح فقط یکبار دفترچه ارائه می‌شود و سایر خدمات دارو، نسخه و … به صورت سیستمی انجام می‌شود.

رئیس بیمارستان شهدای گمنام یاسوج می‌افزاید: نوپابودن این درمانگاه در کنار اجرای طرح حذف دفترچه که هنوز به خوبی جا نیفتاده این شلوغی‌ها را زیاد کرده است.

وی این را هم گفته که استاندارد پذیرش بیمار توسط یک پزشک، روزانه ۸۵ تا ۱۰۰ نفر است ولی ما به علت مراجعه زیاد و مشکلات مردم، محدودیت ایجاد نکردیم و در حال حاضر روزانه بالای۱۸۰ بیمار پذیرش داریم.

او تعداد پزشکان مستقر در بخش درمانی و بستری این درمانگاه را دو نفر اعلام کرد و قول داد تا در روزهای تعطیل یک پزشک دیگر نیز اضافه کند تا کمی از شلوغی‌ها را کاهش دهد.

 بدون شک با جا افتادن روال حذف دفترچه درمانی، سرعت کار بالا می‌رود و علی‌رغم استقبال مردم از خدمات این درمانگاه، شاهد ازدحام بیماران نخواهیم بود.

انتهای پیام/ک-ب