پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس جمعیت هلال احمر کهگیلویه گفت: انتخابات شورای اجرایی کانون‌های دانش آموزی این جمعیت در ۱۷ مدرسه برگزار می‌شود.

به گزارش ریواس جنوب، انتخابات شورای اجرایی کانون‌های دانش‌آموزی هلال احمر این شهرستان صبح امروز در مدارس آغاز شد.

سید عادل رهبریان در آیین برگزاری انتخابات در مدرسه سرپری اظهار داشت: انتخابات شورای اجرایی کانون‌های دانش‌آموزی جوانان هلال احمر در ۱۷ آموزشگاه شهرستان کهگیلویه با هدف افزایش مسؤولیت‌پذیری و مشارکت دانش آموزان در تصمیم‌گیری‌ها در حال برگزاری است.

رئیس جمعیت هلال احمر کهگیلویه افزود: این کانون به‌منظور جذب و آماده‌سازی دانش آموزان علاقه‌مند به انجام داوطلبانه خدمات امدادی و عام‌المنفعه بر اساس توافقنامه منعقد شده با وزارت آموزش و پرورش و همچنین سازمان دانش‌آموزی در مدارس زیر پوشش (بر اساس سهمیه مورد توافق) ایجاد می‌شود.

رهبریان تصریح کرد: در این کانون‌ها با برنامه‌ریزی برای ثبت‌نام و آموزش و سازمان‌دهی دانش‌آموزان علاقه‌مند ضمن فرهنگ‌سازی در انجام خدمات داوطلبانه و امدادی، زمینه‌ای مناسب برای شناخت عینی دانش‌آموزان از نوع‌دوستی و مصادیق آن به وجود می‌آید.

وی با بیان اینکه این انتخابات در مدارس دخترانه و پسرانه سطح شهرستان برگزار می‌شود، افزود: در سال ۹۳ با توجه به تفاهم‌نامه‌ای که با وزارت آموزش و پرورش منعقد شد کانون‌های دانش‌آموزی که پیش از این منحل شده بودند و فعالیتی نداشتند دوباره در مدارس شروع به کار کردند.

به گفته رئیس جمعیت هلال احمر کهگیلویه تشکیل این کانون‌ها برای آشنایی بیشتر دانش آموزان و ارتقای سطح معلومات امدادی آنهاست.

رهبریان انتخابات کانون‌های دانش‌آموزی را سبب هویت بخشیدن به جوانان برای رسیدن به اهداف جمعیت هلال احمر و پذیرش مسؤولیت‌های اجتماعی برای دانش آموزان عنوان کرد.