پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

امام جمعه شیراز با اشاره به بصیرت مردم در حماسه تاریخی ۹ دی و بی‌بصیرتی برخی از خواص در این مورد گفت: دست‌هایی در کار است تا ۹ دی در اذهان ماندگار نماند.

به گزارش ریواس جنوب به نقل از فارس، آیت‌الله اسدالله ایمانی در خطبه‌های امروز نماز جمعه شیراز با یادآوری حماسه تاریخی ۹ دی و نشان دادن بصیرت مردم و نمایش بی‌بصیرتی برخی از خواص، اظهار داشت: دست‌هایی در کار است تا نگذارند این حماسه باشکوه مردمی در اذهان مردم به‌ویژه نسل جوان ماندگار بماند و آن‌طور که شایسته است از آن بهره‌برداری صحیح صورت گیرد.

وی حرکت و خروش مردمی ۹ دی سال ۸۸ را عاشورایی توصیف کرد و افزود: انتخابات سال ۸۸ کم‌نظیر بود به‌نحوی‌که ۴۰ میلیون نفر در آن شرکت کردند که نظام می‌توانست از این ظرفیت عظیم مسائل و مشکلات خود را با دنیا حل کند اما سران استکبار از این حرکت خروشان مردمی به وحشت و دست‌وپا افتادند.

خطیب جمعه شیراز اضافه کرد: استکبار به سراغ شکست‌خوردگان در انتخابات رفت و آنان را تحریک کرد و به میدان و کف خیابان‌ها آورد و آن داستانی شد که هشت ماه کشور را معطل خود و مسائل و مشکلات بسیاری را برای نظام اسلامی ایجاد کرد.

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: نخستین کاری که به دنبال فتنه ۸۸ صورت گرفت، بیرون آمدن ضدانقلاب از انزوا بود که حیات تازه‌ای یافت.

وی، کودتای مخملی سبز آمریکا و به‌اصطلاح انقلاب رنگی استکبار را مهم‌ترین توطئه از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: در این توطئه حتی سفرای کشورهای استکباری به‌ اصطلاح تظاهرکنندگان را همراهی کردند.

ایمانی ادامه داد: عناصر ضدانقلاب به اتکای سران فتنه تمام قواعد اسلامی را به سخره گرفتند؛ تا جایی که عکس مبارک امام خمینی(ره) را پاره کردند و روز عاشورا به عزاداران امام حسین(ع) نیز رحم نکردند.

خطیب جمعه شیراز در ادامه با اشاره به‌ فرمان تاریخی امام خمینی(ره) در پنجم دی‌ماه سال ۱۳۶۳ مبنی‌ بر واگذاری امنیت پروازها و خطوط هوایی به سپاه پاسداران، اظهار داشت: از آن زمان تا به امروز که حدود ۳۲ سال می‌گذرد، سپاه به‌ معنای وسیع کلمه، رسالتی که بر عهده داشته را به بهترین نحو انجام داده، به‌ طوری‌ که حتی یک‌ بار هواپیماربایان که تا پیش از آن توانسته بودند به اهداف شوم خود برسند، قادر به اجرایی کردن نیات پلید خود نشده‌اند.

وی، سپاه پاسداران در انجام مأموریت‌های خود که پاسداری از نظام اسلامی در هر جا، هر موقعیت و شرایطی است را موفق دانست و گفت: امام فرمودند «من از سپاه راضی هستم و از این نظر نیز برنمی‌گردم» که امیدواریم همواره و همچنان این مجموعه مورد رضایت مقام عظمای ولایت باقی بماند.