پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: طرح ‘سواد آموزی تشویقی’ در تمامی روستاهای استان بوشهر اجرا می‌شود.

به گزارش ریواس جنوب؛ غلامرضا دانشور روز یکشنبه به مناسبت هفتم دیماه سالروز تاسیس نهضت سواد آموزی در جمع خبرنگاران ضمن اعلام این خبر افزود: براساس این طرح تا شهریور سال ۱۳۹۶  بیسوادان ساکن در روستاهای استان مشمول برنامه‌ی تشویقی سوادآموزی خواهند شد.

وی جامعه هدف طرح تشویقی سوادآموزی را اولیای بیسواد دانش آموزان، کودکان در معرض آسیب، اتباع خارجی، زندانیان، سربازان و کشاورزان اعلام کردو بیان داشت: به نحوی برنامه ریزی خواهیم کرد که در قالب این طرح همه این افراد باسواد شوند.

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش استان بوشهر به موضوع تشویق این طرح اشاره کرد و اظهار داشت: برای ترغیب به آموزش هر فرد بی‌سواد مبلغ ۱۰ میلیون ریال به عنوان پاداش در نظر گرفته شده‌است که در صورت فراگیری سوادآموز به حساب وی واریز می‌شود.

بر اساس بیان این مسوول آموزشی در صورت معرفی کودکانی از سوی سازمان بهزیستی یا سازمان‌های مردم‌نهاد نیز این مبلغ تشویقی قابل پرداخت است.

دانشور آماری از بی‌سوادان روستایی نیز ارائه داد و گفت: یکهزار و ۷۷۸ نفر بیسواد در روستاهای استان بوشهر شناسایی شده اند که همه‌ی آنها تحت پوشش این طرح قرار می‌گیرند.

وی در پایان یان داشت: در زمان حاضر دو مرکز یادگیری محلی در شهرستانهای بوشهر و دشتستان فعال هستند که علاوه بر آموزش سواد به سوادآموزان مهارتهای زندگی نیز ارائه می شود.

انتهای پیام/خوشنام رحیمی