پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

یادداشت ریواس/ سالار جوکار*

وقتی کلنگ تزئین شده را به دست گرفت تا به مرکز دایره سفید فرود آورد، به پهنای صورتش اشک می ریخت و با نیم نگاهی به بنر بزرگ حاوی عکس فرزند مرحومش با بغض عجیبی خطاب به جمعیت گفت: زود تمومش می کنم!
می خواهم ارایه خدمات سلامت را در دارالشفای صادق ببینم.

این مرد حاج سجاد بازپور بود. پاسدار بازنشسته ای که فرزندش مهندس صادق را از دست داده بود و او با قسمتی از پس انداز خود قصد کرد تا با نیتی خیرخواهانه به یاد فرزندش آن را خرج سلامت مردم کند.

بازپور نیک اندیش، که زاده‌ی شهرستان باشت و ساکن گچساران است، زادگاه خود را برای خدمت انتخاب کرد و با چهارصد میلیون تومان کلنگ احداث مرکز بهداشتی درمانی بخش بوستان را بر زمین زد.

اقدام این خیراندیش همیشه الگویی ارزشمند برای دیگران است، تا آنان که از مکنت مالی برخوردارند را بیدار و اگر تا کنون فرصتی برای اندیشیدن به موضوع را نداشته اند، با این سنت حسنه، طعم خدمت به سلامت مردم را چشیده و دریابند که این اثر ماندگار چه بار بزرگی از انسان دوستی و دینداری را در بردارد.
چه رنج هایی را که می کاهد و چه زجرهایی را که فروکش می کند.

او برای مرگ بخشید …

به یادگار فرزند دلبند و سفر کرده اش که دیگر در بین ما نیست … اما باقیات الصالحات این خیر بزرگ سال های سال به روح آن شادروان باز می گردد.

حال ما برای زندگی ببخشیم…
مرکزی به نام فرزند عزیز زنده تان بسازید، دستگاهی به نام همسرتان هدیه کنید، ساختمانی به نام مادرتان بنا کنید، خانه بهداشتی به نام پدرتان بسازید …
و خلاصه زندگی را پاس بدارید و به همه زندگی ببخشید .

من در این نوشتار از همه مخاطبان عزیزم می خواهم که هرکدام واسطه خیر شوند. از همه شما می خواهم داستان وقف حاج سجاد بازپور را در محافل و مجالس نقل کنید، با دوستان و اقوام تان صحبت کنید و آنان را به سمت این کار خیر هدایت کنید.

همه می دانیم که همت نیت خیر در جامعه زیاد است و در این راستا نیازمندی های عرصه سلامت بسیار …
بیایید دست به کار شویم و هرکدام با یک نیکوکار، با یک تاجر، با یک کشاورز، با یک بازاری با یک صنعتگر، با یک پزشک، با یک کارمند و… صحبت کنیم تا آن ها به یاری سلامت مردم بشتابند.

مطمئنا اگر هر کدام از جامعه ۵۰۰۰ نفری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان کهگیلویه و بویراحمد به عنوان درگیرترین افراد با سلامت مردم و هر یک از شما مخاطبان گرانقدر، اگر خود تمکن مالی دارد و یا واسطه‌ی سلامت شود و دست کم با یک نفر در این باره صحبت کند، هزاران واقف به سمت بخش بهداشت و درمان و سلامت رهنمون می‌شود.

ما که رنج بیماری مردم را از نزدیک دیده ایم، می توانیم پیک وقف سلامت باشیم و از دیگران هم بخواهیم تا ببخشند. بخششی از جنس زندگی …
ازجنس نیک نامی و ماندگاری…

به آنها بگوییم :
کافیست با این شماره (۳۳۳۳۷۹۴۸) ۰۷۴ یا ۰۹۱۷۳۴۳۷۹۴۸ تماس بگیرند تا دستشان در دست جمعی از معتمدین کهگیلویه و بویراحمد که در قالب مجمع خیرین سلامت فعالیت می کنند، قرار بگیرد و کاری کنند کارستان…
*مدیرعامل مجمع خیرین سلامت
استان کهگیلویه و بویراحمد