پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

معاونت اجتماعی پلیس کهگیلویه و بویر احمد در مورد گزارش منتشر شده در این پایگاه خبری جوابیه‌ای منتشر کرده‌ و گفته که پلیس در آن مورد خاص در مناطق روستایی بخش چاروسا اعمال قانون کرده است.

به گزارش ریواس جنوب؛ معاونت اجتماعی پلیس کهگیلویه و بویر احمد، پیرو درج گزاشی با تیتر “مشکل چاروسا راه است یا پلیس راه؟” {اینجا کلیک کنید}، جوابیه‌ای تهیه و به دفتر این پایگاه خبری تحلیی ارسال کرده است.

در این جوابیه آمده است:

مدير مسوول محترم سايت خبري ريواس جنوب

با سلام و احترام

درپی انتشارمطلبی در سایت خبری ریواس جنوب در هفدهم آذرماه سال جاری با عنوان “مشکل چاروسا راه است یا پلیس راه؟” براساس بررسی های پلیس راه شهرستان کهگیلویه، یکی از مأموران این پلیس یک دستگاه وسیله نقیله را به دلیل نداشتن بیمه شخص ثالث مبلغ ۵۰ هزار تومان جریمه و خودرو را به پارکینگ منتقل و به محض ارائه بیمه نامه، خودرو به راننده تحویل داده شد که اقدام این مأمور کاملا مطابق قوانین راهنمایی و رانندگی بوده است.

و اما درخصوص بردن نام رئیس جمهوری توسط مأمور پلیس راه، این مأمور ادعا می کند هنگام جریمه و انتقال خودرو به پارکینگ اسمی از رئیس جمهوری نبرده و تنها به وظیفه قانونی خود عمل کرده و ضمن اعمال قانون پس از ارائه بیمه نامه، خودرو رفع توقیف و به راننده تحویل داده شد.

همچنین سایت مذکور ادعا کرده برخورد پلیس در جریمه ها یکسان نیست در صورتی که این چنین نیست و پلیس برای هر کدام از تخلفات رانندگی برای همه متخلفان به دور از هرگونه سلیقه جریمه ای یکسان اعمال می کند.

توضیح ریواس جنوب؛ این پایگاه خبری در جهت امنیت شهروندان، افتخار همراهی رسانه ای با نیروی انتظامی از جمله پلیس راهنمایی و رانندگی را دارد و تاکید می نماید که مطلب منتشر شده که از شواهد خبرنگار ریواس جنوب بوده است، به نوعی برجسته کردن مشکل بزرگ راه در آن مناطق بوده است تا نحوه رفتار یکی از پرسنل این نیروی خدوم! و با وجود این مشکلات که پیگیری آنها تا حدی از وظایف پلیس راه نیز می باشد، به نظر بهتر است به جای تنبیه مردم در آن منطقه روستایی، ولو قانونی، فرهنگسازی در خصوص رانندگی صورت گیرد.

انتهای پیام/ب