پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

تولد یک نوزاد پشت وانت پیکان! این اتفاق در مسیر یکی از روستای شهرستان لالی در خوزستان رخ داد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان لالی گفت: شنبه ۱۱ دی ماه ۱۳۹۵ در حین دهگردشی تیم سلامت مرکز جامع خدمات سلامت روستایی تراز از روستای فاریاب مسجد، مادر باردار ۲۴ ساله با تاریخ احتمالی زایمان ۲۳ دی ماه ۹۵ با شکایت درد به تیم سلامت مستقر در روستا مراجعه می کند.

به گزارش ریواس جنوب به نقل از خوزنیوز؛ صادق سعیدی تصریح کرد: پس از انجام معاینات توسط مامای تیم سلامت و پزشک تیم سلامت، با تشخیص آغاز سیر زایمان، بلافاصله به تیم واکنش سریع مادران باردار گزارش داده می شود و همزمان هماهنگی لازم جهت ارسال اورژانس هوایی انجام می شود که به دلیل شرایط بد آب و هوایی امکان اعزام بالگرد به منطقه وجود نداشت.

سعیدی بیان داشت: با هماهنگیهای به عمل آمده آمبولانس به منطقه اعزام می شود و همزمان به و به منظور تسریع در انتقال، مادر باردار و به علت دوری مسافت و صعب العبور بودن روستای مذکور و پیشرفت سیر زایمان، مادر باردار  بوسیله ی خودروی مزدای تیم سلامت به طرف آمبولانس انتقال داده می شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان لالی افزود:  زایمان  قریب الوقوع در خودروی مزدا توسط ماما و با همکاری پزشک و بهورز انجام می شود و مادر و نوزاد به آمبولانس که در فواصل دورتر مستقر شده بود منتقل و به بیمارستان اعزام می شوند و تحت مراقبتهای پس از زایمان قرار می گیرند و  مادر و نوزاد با حال عمومی مطلوب ترخیص می شوند.

انتهای پیام/ د