پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مشاور استاندار و مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس با بیان این که این استان در مسیر واقعی توسعه قرار گرفته است، گفت: انتظار است روابط عمومی دستگاه های اجرایی فارس خدمات و دستاوردهای دولت را صادقانه و آنگونه که هست، با مردم در میان بگذارند.

دکتر آیت‌اله رزمجو- مشاور استاندار و مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس

به گزارش ریواس جنوب به نقل از ذاکر، دکتر سید آیت الله رزمجو در نشست هماهنگی روابط عمومی دستگاه های اجرایی استان فارس افزود: همگام با دستاوردهای دولت در سطح ملی در زمینه امنیت و آرامش، کاهش نرخ تورم و ثبات اقتصادی، در سطح استان نیز خدمات و تلاش های مهمی برای بهبود وضعیت زندگی مردم و رشد و شکوفایی منطقه صورت گرفته است.

مشاور استاندار فارس گفت: اعطای ۴۹۶ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به ابتکار دولت، مشکل نقدینگی فراروی فعالیت ۳۵۸ واحد صنعتی نیمه فعال و راکد را از میان برداشته است و این استان از نظر بهره مندی از این ظرفیت برای گره گشایی از مشکل صنایع در صدر استان های کشور قرار دارد.

رزمجو با اشاره به انتخاب استان فارس به عنوان استان برتر کشور در زمینه علم و فناوری گفت: این موفقیت که تقدیر از استاندار فارس در آیین هفته ملی پژوهش را در پی داشت، به واسطه تلاش های صورت گرفته در زمینه رشد کمی و کیفی شرکت های دانش بنیان، قراردادهای بخش صنعت و دانشگاه ها، توانمندسازی نیروی انسانی و … بوده است.

مدیرکل روابط عمومی استانداری فارس گفت: استان فارس همچنین در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در زمره استان های برتر کشور قرار دارد.

وی اظهار کرد: اطلاع رسانی این موفقیت ها و دستاوردهای مهم دولت تدبیر و امید در استان فارس می تواند نقش مهمی در تقویت امید و نشاط در جامعه و حرکت روزافزون در مسیر توسعه داشته باشد.

رزمجو با بیان این که روابط عمومی های دستگاه ها نباید فعالیت های خود در اطلاع رسانی خدمات به مردم را به هفته یا روزهای خاصی از سال محدود کنند، اظهار کرد: ارائه آمار و اطلاعات واقعی با پرهیز از بزرگنمایی باید در دستور کار روابط عمومی دستگاه های اجرایی استان باشد.

وی گفت: روابط عمومی های دستگاه های اجرایی استان فارس همچنین نباید خود را به رسانه های مکتوب و در سطح استان محدود کنند بلکه باید دایره خدمات و گستره اطلاع رسانی خود را به سطح کشور ارتقا دهند و از این رو از ظرفیت همه رسانه ها در این راستا بهره گیرند.

مشاور استاندار فارس با اشاره به پیشرفت های عصر فناوری ارتباطات، حضور در شبکه های اجتماعی را ضرورت انکارناپذیر عصر کنونی برشمرد و گفت: رصد فضای مجازی و پاسخ سریع و به موقع به مسائل و شبهات مطرح شده در این شبکه ها باید در دستور کار روابط عمومی دستگاه های اجرایی استان باشد.

رزمجو اظهار کرد: روابط عمومی ها باید با کنار گذاشتن انفعال و خاموشی در برابر بی اخلاقی ها و طرح شبهات، رویکرد فعالانه را در رابطه با تحولات حوزه کاری خود در پیش گیرند.

مدیرکل روابط عمومی استانداری فارس در ادامه بر ضرورت تداوم برگزاری نشست های روابط عمومی دستگاه های اجرایی استان با هدف هماهنگی و حرکت اثربخش در فرایند اطلاع رسانی در جامعه تاکید کرد.

در این نشست، سرپرست خبرگزاری جمهوری اسلامی استان فارس، رئیس انجمن مدیران روابط عمومی استان و جمعی از مسئولان روابط عمومی دستگاه های اجرایی استان به طرح مباحث و دیدگاه های مورد نظر خود پرداختند.

انتهای پیام/ س.ب