پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: شیوع سردرد به ویژه در غرب شهر مردم را نگران کرده و ادامه این روند سلامت مردم را به مخاطره می‌اندازد.

علی اکبری- نماینده مردم شیراز در مجلس

علی اکبری طی تذکر شفاهی خود در جلسه علنی دیروز مجلس شورای اسلامی، خاطر نشان کرد: هیچکس پاسخگوی معضل پارازیت‌ها در شیراز نیست و نه وزیر کشور، نه وزیر ارتباطات و نه وزیر بهداشت پاسخ روشنی در این باره نمی‌دهند و این پارازیت‌ها باعث شیوع سردرد، اختلال در شبکه همراه و تلویزیون و مشکلات محیطی شده است.

وی افزود: در غرب شیراز مردم به خاطر مشکلات ناشی از پارازیت‌ها در بسیاری از مسایل زندگی دچار مشکل شده‌اند و لازم است مسئولان اقدامات لازم در این زمینه صورت دهند.

به گزارش ریواس جنوب چندی پیش پیام‌هایی در فضای مجازی منتشر شده که با استناد به مطالعات بخش فیزیک دانشگاه شیراز مدعی شده میزان انتشار پارازیت در فضای شیراز چهار برابر تهران است. در این پیام ها آمده بود که طی سه سال آینده شاهد موج عظیم سرطان در بین جگرگوشه هایمان خواهیم بود، این امواج سردار و کارمند و کارگر نمی شناسد، نمایندگان و اعضای شورا تمهیدی بیاندیشند چرا که این خطر برای همه فرزاندانمان است.

پس از آن برخی از مقامات بصورت غیررسمی به تأیید یا تکذیب این موضوع پرداختند. در ادامه نیز دکتر عبدالناصر ذاکری، رئیس بخش فیزیک دانشگاه شیراز در این باره گفت: «سنجش و اندازه گیری پارازیت و امواج نیاز به معیار استاندارد و ابزار اندازه‌گیری دارد؛ ما این معیارها و ابزارها را دراختیار نداریم و تا کنون نیز طرحی در این زمینه انجام نداده ایم.» عضو هیات علمی دانشگاه شیراز تأکید می‌کند که نمی توان بر اساس حدس و گمان گفت که میزان پارازیت و امواج مزاحم در شیراز بیشتر یا کمتر از دیگر مناطق و شهرهاست، اما دانشگاه شیراز آمادگی دارد تا در صورت لزوم با هماهنگی مسئولان ذیربط در این زمینه اقدام به اندازه‌گیری و اعلام نظر کارشناسی کند.» (متن خبر را از اینجا بخوانید)

این اعلام آمادگی در ادامه از زبان سرپرست جدید دانشگاه شیراز نیز به گوش رسید اما عدم اظهارنظر رسمی و کارشناسی مسئولان موجب شد همچنان نگرانی‌ها در این زمینه ادامه داشته باشد.

در هر حال باید دید آیا سرانجام این معمای پیچیده‌شده که می‌تواند سلامت مردم را تهدید کند، از سوی مسئولان حل خواهد شد یا خیر.

انتهای پیام/ سجاد بنام