پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

پندار توفیقی گفت: با توجه به درایت و تدبیری که سلطانی‌فر در وزارت ورزش و جوانان دارد محال است که هیات‌مدیره‌ استقلال و پرسپولیس دچار تغییر شوند چرا که وزیر ورزش زحمات نفرات قبلی را نادیده نمی‌گیرد.

پندار توفیقی- عضو هیات مدیره باشگاه استقلال

به گزارش ریواس جنوب، عضو هیات مدیره باشگاه استقلال درگفت‌وگو با خبرنگار ورزشی آنا، درباره تغییراتی که عنوان شده در هفته آینده در این باشگاه انجام می‌شود، گفت: «تمامی این حرف‌ها شایعه است. سال‌هاست مستندات قانونی باشگاه استقلال به تصویب نرسیده‌ است و مسائل مجمع حل نشده است. اول باید مسائل مجمع حل شود و بعد مراحل تعیین هیات مدیره صورت قانونی پیدا کند.»

پندار توفیقی ادامه داد: «البته باشگاه استقلال یک تغییر اجباری در هیات مدیره خود دارد و آن هم آمدن جایگزین مرحوم منصور پورحیدری است. به‌غیر از این باشگاه استقلال تغییری در هیات مدیره خود ندارد و مطالبی که مطرح شده پایه و اساسی ندارد.»

او خاطرنشان کرد: «استقلال و پرسپولیس باشگاه‌های بزرگی هستند که مخاطبان زیادی را جذب کرده‌اند. هر حرکتی که صورت می‌گیرد با توجه به اهمیت آن برای مردم خبرسازی می‌شود و به نوعی همه را مشغول می‌کند. مردم هم به حاشیه‌ها علاقه دارند و برایشان جذاب است. این درحالی است که باید به مردم اطلاعات دقیق داد تا سطح آگاهی‌های آنها افزایش پیدا کند. این طور نیست که درباشگاه‌های بزرگی مثل استقلال و پرسپولیس هر روز شاهد تغییر هیات مدیره باشیم و با توجه به درایت و تدبیری که آقای سلطانی‌فر در وزارت ورزش و جوانان دارد محال است که این هیات‌‌های مدیره‌ دچار تغییر شوند چرا که وزیر ورزش زحمات نفرات قبلی را نادیده نمی‌گیرد.»

توفیقی افزود: «تغییرات تنها در زمانی صورت می‌گیرد که هیات‌مدیره‌ها راندمان کاری پایین داشته باشند و نتوانند به اهداف مشخص شده برسند. حالا که هر دو هیات مدیره باشگاه‌های سرخابی پایتخت به‌خوبی مسئولیت‌های خود را عملی کرده‌اند، دلیلی ندارد که وزارت ورزش بخواهد تغییراتی در آنها ایجاد کند.»

وی درباره اینکه باشگاه استقلال توانسته در سامانه هواداری خود با موسسه مالی و اعتباری کوثر به موفقیت مالی قابل توجهی برسد یا نه، بیان داشت: «هیچ چیزی به اندازه جذب مخاطب موثر نیست ولی متاسفانه رسانه ملی در اختیار فوتبال نیست. وقتی حق پخش تلویزیونی که اولین سرفصل درآمدزایی باشگاه‌های خصوصی است به باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس و به طور کلی به فوتبال ما تعلق نمی‌گیرد چگونه می‌توان انتظار درآمدزایی مطلوب از طرح‌های اقتصادی هدفمند داشت. بین دو نیمه فوتبال تبلیغ اقتصادی را پخش می‌کنند که هیچ درآمدزایی برای باشگاه‌های فوتبالی ندارند. ما هرچه قدر هم در روزنامه‌ها و سایت‌ها تبلیغ کنیم آن بردی که تلویزیون دارد را قطعا نخواهیم داشت.»

عضو هیات‌ مدیره باشگاه استقلال یادآور شد: «الان در سری جدید برنامه خندوانه دیگر خبری از عروسک جناب‌خان نیست چون مالک این عروسک مدعی شده که حق و حقوق خود را دریافت نکرده و برای این دو سالی که این عروسک در صدا و سیما درآمدزایی کرده دو میلیارد تومان پول طلب کرده است و به طور حتم هم به پولش می‌رسد. آن‌وقت استقلال و پرسپولیس که مجموعا ۶۰ میلیون هوادار در فوتبال ایران دارند، از عروسک جناب‌خان کمتر هستند که نمی‌توانند ساده‌ترین حق خود را دریافت کنند.»

توفیقی درباره اینکه دلیل مصاحبه‌نکردن بازیکنان و مربیان استقلال چیست، بیان کرد: «وقتی در میکسدوزن تبلیغاتی ورزشگاه‌ها نشانی از تبلیغ موسسه کوثر و سامانه ۳۰۹۰ نیست و هیچ پولی به جیب ما نمی‌رود چرا باید منبع درآمدزایی ما که اعضای تیم‌مان هستند، مقابل دوربین‌هایی که برای ما عایدی ندارند، مصاحبه نمی‌کنند. مگر بهرام رادان و محمدرضا گلزار برای تبلیغاتی که در آنها حضور داشتند، رایگان و بدون اجر وقت گذاشتند که ما سرمایه‌های خود را رایگان در اختیار دوربین‌ها و تبلیغات بدون سود بگذاریم.»

عضو هیات مدیره استقلال در مورد انتقاداتی که به خریدهای منصوریان می‌شود و ضررهای ناشی از جدا شدن بازیکنانی نظیر آرش افشین تصریح کرد: «واقعیت این است که ما در نیم‌فصل نمی‌توانیم عملکرد علیرضا منصوریان را مورد بررسی قرار دهیم. درست است که تیم در نیم‌فصل اول نتوانست انتظارات را برآورده کند ولی با نگاهی به آمار می‌بینیم زمانی برق‌شیراز قهرمان نیم فصل ایران بود و در پایان فصل به لیگ آزادگان سقوط کرد. ما یک فصل به منصوریان و کادرفنی او فرصت می‌دهیم و الان کارنامه کاری او را مورد قضاوت قرار نمی‌دهیم.»

توفیقی تاکید کرد: «آرش افشین خودش توافق کرد و بدون دریافت مبلغی از تیم جدا شد. دیگر بازیکنان هم خود منصوریان در جلسات هیات‌مدیره عنوان کرد زمانی از تیم جدا می‌شوند که او جایگزین‌های بهتری برای‌شان پیدا کند. بنابراین ما کلیه مسئولیت‌های فنی تیم را به سرمربی تیم واگذار کردیم و تا پایان فصل از او حمایت می‌کنیم تا بتواند نتایج مناسب‌تری نسبت به‌نیم‌فصل اول بگیرد.»

انتهای پیام/ بنام