پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

نماینده مردم  خرمشهر در مجلس گفت: برای خرمشهر، رئیس جمهور و وزرا به صراحت قول می دهند اما پای عمل که برسد زیر حرفشان می زنند.

به گزارش ریواس جنوب؛ به نقل از مهر، عبدالله سامری در جلسه کمیته اقتصادی خرمشهر اظهار کرد: توانمندی ها و افکار خوبی در میان بانوان وجود دارد که تا کنون مورد غفلت مانده اند و باید جنبه اجرایی پیدا کند.

وی ادامه داد: این طرح ها باید توسط کانون بانوان اتاق بازرگانی خرمشهر جمع شوند و در ادامه از مسئولان کمک به تجاری شدن آنها خواسته می شود و خواسته ها نیز پیگیری خواهند شد.

نماینده مردم خرمشهر در مجلس از پیگیری اختصاص تسهیلات از محل صندوق کارآفرینی و امید برای اجرایی کردن طرح ها و اختراعات بانوان خبر داد و گفت: صندوق کارآفرینی و امید می تواند تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان برای اجرایی کردن این طرح ها تسهیلات ارائه دهد و از مدیر صندوق کارآفرینی و امید دعوت می شود تا این طرح ها را بررسی کنند.

وی افزود: حتی اگر این امر از طریق استان عملی نشد از صندوق کارآفرینی و امید کشور موضوع پیگیری خواهد شد.

سامری همچنین به موضوع احداث بازارچه بانوان در خرمشهر اشاره و اظهار کرد: زمین برای این منظور وجود دارد که مدت یک هفته مهلت داده می شود تا شهرداری و اداره صنعت، معدن و تجارت در باره نحوه واگذاری آن به نتیجه مطلوب برسند.

وی در ادامه بیان کرد: اگر شهرداری قادر به احداث این محل بود که شهرداری احداث آن را بر عهده خواهد گرفت در غیر این صورت، یک سرمایه گذار بومی مسئول احداث آن خواهد شد.

سامری با تاکید بر اینکه اشتغال زایی در خرمشهر باید تدریجی و قدم به قدم انجام شود، افزود: خرمشهر تازه از سنگ اندازی ها خارج شده است و با توجه به اینکه دولت جوابگو مسئله اشتغال نیست و اکنون این کار سمت و سوی خصوصی سازی به خود گرفته است نباید به دولت در این زمینه دل بست و باید به دنبال عملیاتی شدن در بخش خصوصی بود.

نماینده مردم خرمشهر در مجلس بر دشواری اخذ امتیازات و تسهیلات برای خرمشهر تاکید کرد و گفت: در تهران برای گرفتن امتیاز برای خرمشهر جنگ است. مسئولان اعم از رئیس جمهور و وزرا به صراحت قول می دهند اما پای عمل که برسد زیر حرفشان می زنند.

وی افزود: یکی از همین وعده های ۵۰ میلیارد اعتبار عمرانی است که ابلاغ شده است اما تخصیص داده نشده است و در این شرایط ما به دنبال پیدا کردن یک راهکار هستیم.

سامری، حساس و پیگر کردن مسئولان و ورود مردم برای رونق در خرمشهر را عمده راهکارها برای توسعه خرمشهر برشمرد.