پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد، شاخص پوشش تحصیلی در استان را بیشتر از ۹۸ درصد عنوان کرد و گفت: این میزان از نرخ پوشش تحصیلی کشور بالاتر است.
به گزارش ریواس جنوب، هادی زارع‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج، اظهار کرد: آموزش و پرورش تمامی تلاش خود را برای رفع بی‌سوادی و توسعه سواد در استان به کار گرفته است.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد، سواد و آگاهی را مهم‌ترین ابزار و عامل توسعه در هر جامعه‌ای عنوان کرد و افزود: توسعه سواد نقش موثری در رفع فقر فرهنگی و اقتصادی هر جامعه دارد.

وی با بیان اینکه تمام تلاش خود را جهت شناسایی و باسواد کردن افراد بازمانده از تحصیل به کار گرفته‌ایم، گفت: نهضت سوادآموزی استان نیز در این راستا با جدیت پای کار بوده و تلاش می‌کند.

این مسوول با اشاره به وجود مدارس تک دانش‌آموزی یا دو دانش‌آموزی در استان، تصریح کرد: با همت همه مسوولان آموزش و پرورش در تلاش هستیم تا در جایی کسی از تحصیل باز نماند.

زارع‌پور با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۱۱۹ مدرسه تک دانش‌آموزی و دو دانش‌آموزی در استان داریم، افزود: حدود ۱۰۹ مدرسه از این تعداد دو دانش‌آموزی و مابقی تک دانش‌آموزی هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد، شاخص پوشش تحصیلی در استان را حدود ۹۸٫۵ درصد عنوان کرد و گفت: این میزان از نرخ پوشش تحصیلی کشور بالاتر است.

وی، تعداد افراد بازمانده از تحصیل در استان را حدود ۲۰۰ نفر بیان کرد و یادآور شد: مطمئنا این تعداد بیشتر است که در تلاش هستیم در آمارگیری امسال آمار دقیق افراد واجب‌التعلیم بازمانده از تحصیل در استان شناسایی شوند.

زارع‌پور با تاکید بر شناسایی و معرفی بازمانده‌ از تحصیل‌ها، گفت: امیدواریم با همت و تلاش همه مسوولان در این حوزه شاهد ریشه‌کنی بی‌سوادی و توسعه سواد در سراسر استان باشیم.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش آمادگی حمایت و آموزش افراد به خصوص دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل را دارد، خاطرنشان کرد: ایجاد عدالت آموزشی، توجه و تلاش برای توسعه سواد و باسواد کردن افراد بازمانده از تحصیل از رسالت‌های مهم این نهاد است