پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

هزاران نفر از مردم قم، در سالروز قيام ۱۹ دي ۱۳۵۶ و در آستانه‌ي سالروز وفات حضرت فاطمه‌ي معصومه (سلام‌الله‌عليها) صبح امروز (يکشنبه) با حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر انقلاب اسلامي ديدار کردند.

گزيده بيانات رهبر انقلاب در اين ديدار به شرح ذيل است:

* دشمن به‌دنبال از بين بردن عوامل اقتدار ملي است و به دستگاه‌هايي که مظهر اقتدار کشورند حمله مي‌کند.
* من کاري به بگومگوهاي اخير رؤساي قوا ندارم؛ اينها به حول و قوه‌ي الهي تمام مي‌شود.
* لکن وجود يک قوه‌ي قضائيه مستقل و شجاع را همه بايد قدر بدانند.
* آن چيزي که دشمن را در اهداف خود ناکام مي‌کند اين است که بتوانيم يک قوه‌ي قضائيه‌ي مقتدر و يک دولت شجاع و برنامه‌ريز داشته باشيم؛ اينها را بايد تقويت کرد.
* امروز محافل انگليسي براي منطقه و ايران اسلامي نقشه مي‌کشند؛ يکي از نقشه‌ها تجزيه‌ي کشورهاي منطقه است.
* مي‌گويند دوران يک عراق، يک سوريه، يک ليبي و يک يمن گذشته است. اسم ايران را نمي‌آورند چون از افکار عمومي ايران مي‌ترسند.
* مثل محمدرضا که گفت بعد من، ايران، ايرانستان مي‌شود؛ اينها هم همين را مي‌خواهند.
* «دشمن» که مي‌گوييم، شعار نيست.
* وزير خارجه‌ي خوش‌اخلاق آمريکا در نامه و داعيه‌ي خود به دولت بعدي توصيه مي‌کند: هرچه مي‌توانيد به ايران سخت‌گيري کنيد و تحريم‌ها را نگه داريد، با سخت‌گيري مي‌توان از ايران امتياز گرفت. همان‌طور که گرفت.
* از حالا نشسته‌اند دارند براي دوران بعد برجام فکر مي‌کنند که چه محدوديتي تحميل کنند. به خيالشان برجام ۱۰-۱۲ سال طول مي‌کشد.
* از عوامل اقتدار، پيشرفت اقتصادي و حل مشکل اقتصادي مردم است. هدف دشمن از تحريم‌ها اين است که مردم را از نظام جدا کند و مردم دچار مشکلات و بيکاري و رکود باشند؛ ما همين‌طور حرف بزنيم، مردم هم دچار مشکلات باشند.
* تحريم را هم که به‌ظاهر برمي‌دارند جوري برمي‌دارند که اين مشکلات برداشته نشود. پادزهر ما اين است که کاري کنيم تا اقتصاد، قوي، مقاوم و پايدار باشد؛ يعني همان اقتصاد مقاومتي.
* آن کساني که از وابستگي و عقب‌ماندگي ملت ايران منتفع مي‌شدند، امروز دشمن خوني جمهوري اسلامي هستند.
* ممکن است يک وقتي اين دشمني از بين برود اما شرطش اين است که دشمن نااميد شود. دشمن امروز مشخصاً آمريکا،‌ انگليس، زرسالاران بين‌المللي و صهيونيست‌ها و دنباله‌روهايشان است که ارزش اسم آوردن هم ندارند.