پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

بر پایه اظهارات مهرداد نیساری، مسئول کمسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر فسا، سرانجام بدهی ۶ میلیاردی شهرداری فسا و مقاومت شهردار در برابر مصوبات شورای شهر، کار دست «کوروش باصری» داد و وی پس از ۱ ماه فعالیت، با ۷ رای موافق و ۴ رای مخالف از کار برکنار و مسعود علی‌نژاد جایگزین وی شد.

کوروش باصری- شهردار سابق فسا

به گزارش ریواس جنوب، اما از نکات جالب اظهارات این عضو شورای شهر، مقاومت شهردار معزول حتی در برابر حکم برکناری خود بود؛ نیساری مدعی شد: «امروز صبح که برای ابلاغ به شهرداری رفته بودیم ایشان از پشت میز بلند نشد و گفت این میز متعلق به من است و شما خلاف قانون انجام داده‌اید و نمی‌توانید من را بر کنار کنید!»

مسئول کمسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر فسا گفت: کوروش باصری شهردار فسا در دویست و هشتاد و ششمین جلسه این شورا با هفت رای موافق و چهار رای مخالف از کار برکنار شد.

مهرداد نیساری در مصاحبه با ایرنا علت این برکناری را عدم تحقق و اجرای خواسته های قانونی و مصوبات شورا و مدیریت ضعیف وی عنوان کرد.

وی اظهار داشت:شورای شهر فسا بیش از ۵۰۰ مصوبه داشته که متاسفانه وی با توجه به پتانسیل های موجود در شهر فقط ۲۰ درصد مصوبه ها را اجرایی کرد.

نیساری ادامه داد: پس از بررسی های متوالی و فرصت هایی که به ایشان داده شد، نتوانستند خواسته های شورا را برآورده کنند که طبق بند د از تبصره ۴ ماده ۷۱ قانون شوراها از منصب شهرداری برکنار شدند و اعضای شورا مسعود علی‌نژاد را به عنوان سرپرست شهرداری فسا معرفی کردند.

وی گفت: شهرداری فسا ۶ میلیارد تومان بدهی دارد و حقوق چهار ماه از پرسنل را نپرداخته است.

انتهای پیام/ سجاد بنام