پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

نشست‌ها و جلسات اداری همواره حاشیه‌هایی دارند که گاها” پیام و معانی آنها کمتر از خود متن نیست؛ نشست خبری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلام در یاسوج نیز از این امر مستثنی نبود.

این نشست خبری آنقدر تأخیر داشت که رکورد زد؛ در حالی که زمان این نشست ساعت ۱۵ امروز اعلام شد ولی آقای وزیر با حدود سه ساعت تأخیر وارد سالن شد.

گویا این تأخیر به دلیل برگزار نشدن به موقع نشست‌های قبلی آقای وزیر بود که موجب این تأخیر سه ساعته شد.

این تأخیرات به حدی بود که برخی خبرنگاران به طنز گفتند که وقت‌شناسی را باید از آقای وزیر یاد بگیریم و برنامه‌ریزی را از مسئولان کهگیلویه و بویراحمدی!

اعتراف به ضعف متولی اطلاع‌رسانان از اطلاع‌رسانی

از دیگر حاشیه‌های این نشست، اعتراف صادقانه وزیر ارشاد به ضعف اطلاع‌رسانی در مجموعه تحت مدیریت خود رد این استان بود؛ امیری صالحی وقتی دغدغه‌های اهالی هنر و رسانه ر اشنید گفت که بسیاری از این دغدغه‌ها رفع شده و اگر اکنن مطرح می‌شوند نشان می‌دهد ما در اطلاع‌رسای ضعیف هستیم.

این اعتراف به ضعف در اطلاع‌رسانی آن هم در دستگاهی که خود متولی اطلاع‌ رسانان و اهالی رسانه است، گویای حرف‌های پرمعنایی است که کمترین آن عدم درک جایگاه رسانه و آگاهی در بین بسیاری از مدیران ارشد این استان است.

اهدای کتاب کارنامه بهبهان به وزیر در یاسوج

اهدای کتاب کارنامه بهبهان به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از سوی مدیر بهبهانی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد نیز حاشیه‌هایی را به دنبال داشت؛ برخی می‌گفتند آیا کتابی که بیانگر هویت و تمدن این استان باشد وجود نداشته که تقدیم آقای وزیر شود؟

در این کتاب اگر چه به برخی شخصیت‌های شهرستان کهگیلویه هم اشاره شده ولی می‌شد کتاب یا سوغاتی بهتری به وزیر ارشاد اهدا می‌شد.

خواهش متفاوت وزیر از خبرنگاران

وزیر ارشاد در فرازی از صحبت‌هایش از خبرنگاران خواهش کرد که خدمات دولت را به مردم بگویند و فراموش نکنند که این کشور در این دولت با کمتر از یک چهارم درآمد قبلی اداره می‌شود و در این شرایط موفقیت‌های بسیار خوبی به دست آمده است.

موضع غیر قاطع آقای وزیر پیرامون شکایت از رسانه‌ها

صالحی امیری در پاسخ به سؤالی  در مورد شکایت زیاد ادارات از رسانه‌ها با هر انتقادی نیز موضع قاطعی نگرفت و تنها به این موضوع بسنده کرد که مرز بین نقد و تخریب باید در این مملکت مشخص شود.

او گفت که تخریب دولت تخریب نظام است و برخی با هدف انتقام‌جویی درصدد هستند خدمات دولت تدبیر و امید را ناکارآمد جلوه دهند در حالی که اعضای هیئت دولت برای رفع مشکلات مردم از جمله بیکاری و گسترش فضای کسب و کار در سراسر کشور شب و روز ندارند.

این اظهارات آقای وزیر در پاسخ به موضوع شکایت بسیار زیاد از رسانه‌ها در حالی است که رسانه‌های موافق دولت نیز با هر انتقادی به یک مدیر یا یک دستگاه، مورد شکایت قرار می‌گیرند.

“فراموش نکنیدهای” آقای وزیر

بیان خدمات دولت در حوزه‌های غیرکاری وزیر فرهنگ نیز جالب توجه بود؛ او خطاب به خبرنگاران گفت که فراموش نکنید برای اولین بار میزان برداشت ما از منابع پارس جنوبی با رقبایمان مساوی شد، در گندم خودکفا شدیم، ۱۵ هزار کارگاه تولیدیی مجددا” فعال شدند و میزان تولید نفت به ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه رسیده است.

او گفت که فراموش نکنید که اکنون برای فروش نفت و جذب سرمایه و انتقال آن هیچ محدودیتی در دنیا نداریم و افکار عمومی ایران را به عنوان یک کشور بزرگ با تمدن و سابقه فرهنگی پذیرفتند و زنجیر تخریب و تحریم پاره شده است.

کهگیلویه و بویراحمد را قلبا دوست دارم

وزیر فرهنگ استان کهگیلویه و بویراحمد را یکی از استان‌های مورد علاقه خود توصیف کرد و از نگاه ویژه مجموعه تحت مدیریتش به اعتبارات فرهنگی این استان گفت؛ او همچنین از معاون خود خواست تا کمی از حمایت‌های ویژه وزارت فرهنگ از استان کهگیلویه و بویراحمد بگوید و او هم گزارشی را به خبرنگاران داد.

دفاع تلویحی آقا وزیر از چاپ کتاب “ترامپ”

دفاع تلویحی وزیر فرهنگ از چاپ کتاب” چگونه ثروتمند شویم” با نویسندگی دونال ترامپ، رئیس جمهور آمریکا ازد یگر حواشی این نشست بود.

او معتقد است که هر کتابی که خطوط قرمزی چون اسلام، انقلاب رهبری و وحدت ملی را رد نکند قابل چاپ است و در حال حاضر کمترین مشکل را در فضای فعلی حوزه چاپ و نشر داریم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز خبرنگاران این استان را پویا، جوان، سرحال و منتقل کننده مشکلات مردم توصیف کرد و توضیح داد: در حال حاضر بیشترین اطلاعات مردم از طریق رسانه‌های محلی دریافت می‌شود و نقش ملموس آن‌ها قابل انکار نیست.

____________________

حاشیه نگاری از کریم بنام

_____________________

انتهای پیام/ک-ب