پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

فرماندار شیراز گفت: ۲ هزار و ۱۴۷ داوطلب برای رقابت در انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در این شهرستان نام نویسی کردند که این تعداد، رشد ۱۰٫۳ (۱۰ و سه دهم) درصدی نسبت به شمار داوطلبان دوره چهارم را نشان می دهد.

دکتر حیدر عالیشوندی- فرماندار شیراز

حیدرعالیشوندی روز دوشنبه افزود: در دوره چهارم انتخابات شوراها، یک هزار و ۹۴۶ نفر از شهرستان شیراز داوطلب این انتخابات شده بودند.

فرماندار شیراز با اشاره به نام نویسی از داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر شیراز، صدرا، خان زنیان، زرقان، لپویی و داریون در این شهرستان اظهار کرد: شهر شیراز با ۸۲۹ داوطلب بیشترین شمار داوطلبان ثبت نامی در شهرستان را به خود اختصاص داد.

به گفته این مقام مسئول، شمار داوطلبان انتخابات شورای شهر دوره چهارم در شهر شیراز ۷۴۸ نفر بود که در دوره پنجم، رشد ۱۰٫۸ ( ۱۰ و هشت دهم) درصد را نشان می دهد.

وی ادامه داد: برای انتخابات شوراها در شهرهای صدرا، زرقان و خان زنیان به ترتیب ۱۷۰، ۴۳ و ۲۴ داوطلب نام نویسی کردند که در این میان، شهر صدرا با افزایش ۷۷٫۱ درصدی بیشترین رشد در میان شهرهای شهرستان شیراز را در آمار داوطلبان نسبت به دوره قبل به خود اختصاص داد.

عالیشوندی گفت: برای هر یک از شوراهای اسلامی شهر در داریون و لپویی نیز ۱۶ نفر داوطلب انتخابات شده اند.

فرماندار شیراز اظهار کرد: شمار داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی روستاها در بخش های مرکزی، ارژن و زرقان نیز به ترتیب ۵۸۰، ۳۲۰ و ۱۴۹ نفر بود.

عالیشوندی گفت: یک هزار و ۹۳۶ نفر از داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی دوره پنجم در شهرستان شیراز را مردان و ۲۱۱ نفر را بانوان تشکیل می دهند.

وی ادامه داد: از ۶ شهر شهرستان شیراز، خان زنیان تنها شهری است که هیچ داوطلب زنی برای انتخابات شورای اسلامی شهر ندارد.

فرماندار شیراز گفت: جوان ترین و مسن ترین داوطلب ثبت نام شده برای انتخابات شوراها در این شهرستان به ترتیب ۲۵ و ۸۵ سال سن دارند.

نام نویسی برای انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا ۳۰ اسفندماه آغاز شد و تا ساعت ۲۴ شامگاه یکشنبه ششم فروردین ماه جاری ادامه داشت.

پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری ۲۹ اردیبهشت امسال در سراسر کشور برگزار می شود.

انتهای پیام/ سارنگ عبدالهی