پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رییس اورژانس و فوریت های پزشکی کهگیلویه و بویراحمداز کاهش ۲۵ درصدی حوادث ترافیکی و کاهش آمار فوت شدگان در نوروز ۹۶ خبر داد.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، جلال پوران‌فرد بعداز ظهر امروز در جمع خبرنگاران از کاهش ۲۵ درصدی تلفات و حوادث ترافیکی در اورژانس ۱۱۵ استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و اظهار کرد: اورژانس ۱۱۵ استان از تاریخ ۲۵ اسفند سال گذشته تا ۱۴ فروردین جاری خدمات لازم را به مسافران و مهمان نوروزی ارائه کرد که ماموریت‌های انجام شده در این مدت با افزایش ۷.۵ درصدی از یک هزار و ۶۶۷ ماموریت به یک هزار و ۸۰۳ ماموریت رسیده است.

رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در ایام تعطیلات نوروزی ۳ هزار و ۳۴۴ نفر به چادرهای سلامت در محورهای مواصلاتی و پرتردد استان مراجعه کردند که شاهد افزایش ۳۶ درصدی مراجعه کننده به این چادرها نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستیم.

وی با اشاره به آمار یک هزار و ۸۰۳ ماموریت انجام شده اورژانس استان گفت: از این تعداد ۴۳۳ مورد مربوط به حوادث ترافیکی بوده که با افزایشی ۲۱.۴ درصدی از ۳۴۰ مورد ماموریت ترافیکی در سال گذشته به ۴۳۳ مورد افزایش یافته که متاسفانه ۷۳۶ نفر از هموطنان در حوادث ترافیکی استان مصدوم شدند که شاهد افزایش ۲۳.۷ درصدی تعداد مصدومان حوادث ترافیکی در نوروز امسال بودیم.

این مسؤول با بیان اینکه مصدومان توسط نیروهای اورژانس ۱۱۵ درمان و یا به مراکز درمانی انتقال داده شدند، افزود: علی‌رغم افزایش ۲۱.۴ درصدی حوادث ترافیکی شاهد کاهش ۲۵ درصدی آمار فوتی حادثه‌دیدگان در اورژانس ۱۱۵ بودیم که عملکرد مطلوب نیروهای اورژانس ۱۱۵ و همچنین استقرار یک دستگاه بالگرد و استفاده از این بالگرد حین ماموریت در کاهش آمار فوتی‌ها مؤثر بوده است.

پوران‌فرد با بیان اینکه بیشترین حوادث ترافیکی در محور یاسوج-اصفهان رخ داده، افزود: ۵۲ مورد از حوادث ترافیکی در این محور رخ داده، ضمن اینکه کمترین حوادث ترافیکی با یک مورد در محور باشت-چرام حادث شده است.

رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به استقرار یک دستگاه بالگرد در استان و استفاده از آن در مواقع اضطراری گفت: تیم اورژانس هوایی با ۷ ماموریت توانستند جان ۸ نفر را که در سانحه تصادف، واژگونی خودرو در مناطق صعب‌العبور و زایمان در مناطق دور افتاده نجات دادند.

وی در پایان با اشاره به افزایش ۵۳ درصدی مسمومست با گاز مونواکسید کربن در سال گذشته گفت: مسمومست با این گاز از ۳۷ مورد سال گذشته به ۵۸ مورد در سال جاری افزایش داشته است.

 

 

 

انتهای پیام/ د