پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس ستاد دکتر روحانی در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: انتخاب دکتر روحانی به عنوان رئیس جمهور در سال ۹۲، سایه جنگ را از کشور دور کرد؛ او از برخی مدیرانی گفت که در دولت بعدی اعتدال، جایی نخواهند داشت.

به گزارش ریواس جنوب به نقل از کمیته رسانه و مطبوعات ستادروحانی در استان، نشست هماهنگی روسای ستادروحانی در شهرستانهای هشتگانه استان برگزار شد.
رئیس ستاد استانی دکتر روحانی در این نشست ضمن تبریک مبعث حضرت پیامبر اسلام، گفت: رای دادن به آقای روحانی به صلاح ایران، مردم و تمامیت ارضی خواهد بود.
وی ادامه داد: با جریانی روبرو هستیم که چندان اعتقادی به رای و مشارکت مردم در حکومت و قدرت و مردمسالاری ندارد و در دوره‌های گذشته با شعارهای عوام‌فریبانه کسی  را به مسند ریاست جمهوری رساندند که جز ویرانی برای ایران چیزی در پی نداشت.
رضاتوفیقی ادامه داد: صدور هفت قطعنامه شورای امنیت  علیه ایران و سایه جنگ بر سر کشور، ماحصل دولت اصولگرایان بود که اگر آن وضعیت ادامه می یافت با روی کار آمدن آدم عوامفریبی مثل ترامپ، شرایط کشور به طور حتم به سمت جنگ می‌رفت.

این فعال سیاسی اصلاح طلب یادآور شد: در دوره زمامداری اصولگرایان اقتصاد کشور ویران شد و در همین دوران نیز کشور تحریم اقتصادی شد که حدود ۸۰۰ هزار بشکه نفت بیشتر نمی توانستیم بفروشیم و به سمت شرایط  نفت در برابر غذا می رفتیم.
وی بیان داشت: فضای سیاسی و فرهنگی بشدت امنیتی شده بود و فرصت نفس کشیدن به جامعه مدنی، احزاب سیاسی، فعالان سیاسی و دانشگاهها داده نمی شد.
فساد و اختلاس به سرحد خود رسیده بود. خارج شدن ۱۸ میلیارد دلار پول و کشف آن در ترکیه و فسادهای که در گوشه و گوشه این کشور اتفاق افتاد حاصل شیوه مملکت دارای جریان اصولگرا بود.

رئیس ستاد روحانی در استان اظهار داشت: گسترش ناامنی در کشور به دلیل عدم اعتماد به مردم، دانشگاهها، احزاب و …  اوضاع متزلزلی را بوجود آورده بود و نه در حوزه فرهنگ، نه در سیاست خارجی نه در اقتصاد وضعیت باثباتی نبود و اوضاع خطرناکی در کشور به وجود آمده بود.

رضاتوفیقی افزود: این وضعیت برای تمامیت ارضی کشور خطرناک بود. کشورهای قدرتمند نیز که خیر و صلاح ایران را نمی خواستند و همیشه به دنبال فرصت برای تجزیه ایران بوده و هستند.کافی است در داخل افرادی اوضاع را بدست بگیرند که تدبیر ندارند و دلسوزی هم ندارند آن وقت بهانه برای کشورهای خارجی و قدرتهای بزرگ فراهم می شود.
وی در تشریح دلایل رای به روحانی گفت: اصلاح طلبان در سال ۹۲ برای جلوگیری از جنگ و ثبات اقتصادی در کشور به آقای روحانی رای دادند و اکنون نیز به همان دلایل به روحانی رای می دهیم. فعال سیاسی اصلاح طلب تصریح کرد: تورم در کشور به بالای ۴۵ درصد رسیده بود و اگر آن روند ادامه می یافت به تعبیر اکثر اقتصاددانان باید اکنون وضعیتی مشابه ونزوئلا با تورم بالای ۷۰۰ را تجربه می کردیم.

رضاتوفیقی تاکید کرد: سیاستهای اقتصادی آقای روحانی باعث شد که تحریم ها برداشته شود، فروش نفت به ۴ میلیون بشکه در روز برسد و تورم نیز به زیر ۱۰ درصد برسد و آرامش بر بازار و صنعت و جامعه حکمفرما شود و همه قطعنامه های شورای امنیت با مذاکره تیم سیاست خارجی ایران کم لن یکن شدند در حالی که سابقه نداشت کشوری با وجود این قطعنامه ها وارد جنگ نشود.
حامی دولت روحانی در کهگیلویه و بویراحمد بیان داشت: وضعیت اضطراری در کشور بر طرف شد و فضای امنیتی تقریبا برداشته شد روابط خارجی متعادل‌تر شد و در همه عرصه ها اعتدال حاکم شد و خوشبختانه کشور از شرایط جنگ دور شد.

رضاتوفیقی با بیان اینکه الان نیز اکثر مردم ایران به آقای روحانی روی می‌آورند و وی را قبول دارد گفت: این شرایط به این دلیل است که مردم این روند را مناسبت‌تر از روند ویرانگری و جنگ و سقوط و تحریم های اقتصای و فضاهای بسته و امنیتی می دانند.
وی در خصوص دلایل اصلاح طلبان برای رای دوباره به روحانی تصریح کرد: اگر دوباره به روحانی رای میدهیم و از مردم می خواهیم که به وی رای دهند به این دلیل است که قانون شکنی های دولت قبل اتفاق نیفتد، فضای امنیتی و بسته بازنگردد و استبداد بازتولید نشود و رسانه ها، احزاب ، جوانان، نهادهای مدنی، فعالان اقتصادی، کارآفرینها و صنعتگران از آزادی قانونی برخوردار باشند و همه، خود را صاحب کشور بدانند و رای خود را اثرگذار بدانند.

رئیس ستاد دکتر روحانی در کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از سخنان خود با مهم دانست وحدت اصلاح طلبان در انتخابات آتی گفت: انتخابات ریاست جمهوری علاوه بر محاسن زیادی که دارد در استان کهگیلویه و بویراحمد بستری برای وحدت اصلاح طلبان در سراسر استان فراهم کرده است.

رضاتوفیقی گفت: اگر ناراحتی و کدورتی در انتخابات های گذشته به خصوص در انتخابات مجلس در سال ۹۴، امیدواریم با همت، گذشت و فداکاری همه دوستان، این انتخابات سبب وحدت مجدد شود.
وی در پایان گفت: برخی مدیران این دولت جرت دفاع از دولت روحانی را ندارد و باید گفت که این مدیران جایگاهی در دولت آینده ندارند.
در انتهای این مراسم احکام روسای ستادهای هشتگانه به آنان تحویل داده شد.
انتهای پیام/ محمود آرام