پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

زهرا شرافتی که بانوی شهرساز گچساران لقب گرفته و موجی در حمایت از او به راه افتاده است، صحبت‌های قابل تأملی پیرامون دلایل نامزد شدنش در شورای شهر گچساران داشته است.

او به ریواس جنوب گفت که واقعیت این است کسانی که در شوراهای قبل بودند برای بانوان و حوزه زنان هیچ کاری نکرده اند؛ قبلی‌ها البته زحمت خودشان را کشیدند و باید قدردان بود اما در نهایت کاری از پیش نبردند و امروز مردم گچساران به ویژه جامعه زنان نیازمند تغییر یا تقویت وکلای خود در پارلمان محلی هستند.

واضح است که متاسفانه از ظرفیتهای موجود برای حوزه زنان استفاده نشد یا حداقل اینکه خروجی خاصی برای بانوان این دیار نداشته است؛ فرصتهای زیادی از دست رفته است و ۲۹ اسفند باید دست به تغییری بنیادین بزنیم.

انتظار امروز جامعه زنان گچسارانی، خلق ظرفیت‌ها و فرصت‌های جدید برای حمایت از آنان است و امروز وقتی می‌بینند نه تنها فرصت جدیدی به وجود نیامد بلکه از همان ظرفیت‌های موجود هم استفاده‌ای نشد، قطعا به یک مطالبه عمومی تبدیل می‌شود و زنان گچسارانی برای رسیدن به حق خود، یکصدا خواهند شد.

حالا که زنان یکصدا شدند، فردی می‌خواهد که از هر نظر آماده شنیدن این صدا و عملیاتی کردن مطالبات آنها باشد؛ من این آمادگی را در خودم می‌بینم و آمده‌ام تا صدای زنان شهرم را بشنوم.

این‌ها را خانم شرافتی گفت و ادامه داد که امروز باید به مردان و زنان شهرم بگویم، در گچساران هیچ امکاناتی برای زنان وجود ندارد، بجز پارک بانوان که آن هم نصفه و نیمه و بدون هیچگونه امکاناتی است .

می‌خواهم صدای بانوان شهرم باشم

زنان، نیمی از جمعیت ما هستند، با هر منطقی و حتی بدون نگاه رقابتی در انتخابات باید به خواسته‌های این قشر از جامعه توجه شود، کاری که تا الان صورت نگرفته است و بخاطر این خلأ به صحنه آمدم.

البته نباید بی‌انصاف بود، تلاش‌هایی شده ولی برنامه‌ریزی مدونی و هدفمندی در این زمینه وجود نداشته و کم کاری صورت گرفته است. باید در فکر زنان بی‌سرپرست و بدسرپرست و بانوان جوان مستعد و تحصیل کرده نیز بود . متاسفانه جوانان و دانشگاهیان گچساران در حال مهاجرت به شهرهای بزرگ‌تر با امکانات بیشتر هستند.

 باید زیر ساخت ها را برای این قشر توسعه داد، ایجاد شغل کرد و تولید را رونق بخشید. با برنامه ریزی و مساعدت مسولان و استفاده از ظرفیتهای حوزه نفت و گاز و پتروشیمی و صنایع پایین دست آنها، می‌توان از همه این ظرفیت‌ها استفاده بهینه کرد و زندگی این قشرها را رونق بخشید، در این زمینه نیازمند یاری تک‌تک همشهریان و مشارکت در امور خویش هستیم .

او گفته است که صدایی باید به نمایندگی از همه بانوان بپا خیزد و با نگاه تخصصی و دلسوزانه به این امور جهت ببخشد.

شرافتی از مردم گچساران خواست تا با او همیار و همگام شوند تا صدای خود را به بالاترین سطوح مدیریتی کشور برسانیم؛ همه با هم هم صدا شویم و دست در دست هم نسل جوان و آیندگان را خوشنود سازیم .

گفتنی است، اخیرا در شهر گچساران، در استان کهگیلویه و بویراحمد، کمپینی با استقبال زنان گچسارانی راه افتاد با این عنوان که “می‌خواهم صدای بانوان شهرم باشم”؛ این کمپین حمایت از زهرا شرافتی را به عنوان نامزد دارای تخصص و محبوبیت را در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام/ ک-ب