پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

یکی از نامزدهای انتخابات شورای شهر یاسوج با انتقاد از وجود تبعیض در ارائه خدمات به مردم گفت که در یاسوج نباید شهروند شمالی و جنوبی داشته باشیم.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، کیوان آشنا در جمع مردم یاسوج را شهری شمالی خواند و گفت که در این شهر که خودش شمالی است دیگر بحث مناطق شمالی و جنوبی مفهومی ندارد و باید به این نوع تفکر در مدیریت شهر خوش‌طبیعت یاسوج پایان دهیم.

این شهر و این استان در بسیاری از امکانات و خدمات خودش محروم است اگر ما بخواهیم با مدیریت محلی خودمان، در دل این محرومیت، محرومیت‌های دیگری درست بکنیم، گناهی نابخشودنی است و محروم در محروم دیگر برای این مردم معنایی ندارد.

او به ضرورت توزیع عادلانه امکانات و خدمات در شهر یاسوج اشاره کرد و توضیح داد که برخی نقاط به شدت مورد توجه مدیران شهری هستند و برخی دیگر اصلا دیده نمی‌شوند؛ از سوی دیگر امکانات و فضاهایی که در این شهر ساخته می‌شود به این علت که برنامه‌ای برای نگه‌داری آنها نداریم، خیلی زود مستهلک می‌شوند و این خسارات زیاد نهایتا بر گرده مردم فشار می‌آورد.

این نامزد شورای شهر یاسوج به این موضوع هم اشاره کرد که وقتی می‌گوییم خدمات و امکانات باید عادلانه باشند منظورفقط خدمات نهادی مانند شهرداری نیست و ما در همه حوزه‌های خدمات شهری از آب و برق گرفته تا اینترنت و فضاهای ورزشی و پارک‌ها و همه نیازمندی‌های شهروندان باید توزیعی عادلانه داشته باشیم.

آشنا تأکید کرد که باید مدیریت شهری را به گونه‌ای نهادینه کنیم که شهروندان احساس تبعیض نکنند و نگاهی یکسانی به انسان و شهروند حاکم شود.

انتهای پیام/ک-ب