پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

در پی ادعای برخی کاندیداها و برخی جریان‌های سیاسی در استان فارس، دفتر آیت‌الله اسدالله ایمانی -نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز- و نیز آیت‌الله سید علی‌اصغر دستغیب -تولیت آستان مقدس احمدی- با صدور بیانیه‌های جداگانه، هرگونه حمایت از کاندیداهای حاضر در انتخابات پیش‌رو را تکذیب کردند.

به گزارش ریواس جنوب، دفتر نماينده ولي فقيه در فارس و امام جمعه شيراز با صدور بيانيه‌اي اعلام كرد كه آيت‌الله اسدالله ايماني در انتخابات پيش‌رو از هيچ فرد، گروه،‌ حزب، ائتلاف و جناحي حمايت نكرده و نخواهد كرد.

در اين بيانيه آمده است؛

بسم‌الله الرحمن الرحیم

در پی بيانات حضرت آيت‌الله در خطبه‌های نماز جمعه ۱۵ ارديبهشت شیراز كه ايشان در خطبه دوم، اشاره‌هایی به مسئله انتخابات به‌ویژه انتخابات شورای شهر کرده بودند؛ بعضا بگوش می‌رسد جریانات سیاسی و کاندیداهای محترم به طور مستقیم یا غیر مستقیم حمایت ایشان یا نهاد را به خود منتسب می کنند.

به صراحت اعلام می‌شود حضرت آیت‌الله ایمانی و مجموعه نهاد تحت اشراف ایشان از حزب، ائتلاف و فرد خاصی، هیچ گونه حمایتی ندارند و هر گونه انتصاب و حمایت از جناح و فردی تکذیب می‌شود.

قطعا اقشار مختلف امت حزب الله و شهید پرور، با بصیرت و بینش و آگاهی بالای خود، بهترین انتخاب را خواهند كرد.

بی شک تحقق كامل اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامي با شرکت و حضور حداکثری آحاد مختلف جامعه انجام مي‌شود.

حضرت آیت‌الله ایمانی در سخنرانی‌های مختلف ملاک انتخاب و شرایط نمایندگان ملت را در عرصه‌های مختلف انتخاباتی‌، بطور کامل بیان كرده‌اند.

همچنین دفتر آیت‌الله دستغیب -توليت آستان مقدس احمدي و محمدي(ع) و نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری- با صدور بيانيه‌اي اعلام كرد كه آيت‌الله دستغيب و دفتر و حوزه‌هاي علميه تحت مديريت وي، بناي حمايت از كانديداي خاصي را در انتخابات ندارد.

در اين بيانيه ضمن دعوت از امت حزب‌الله براي حضوري گسترده و پرشور در انتخابات آتي، برگزيدن فرد اصلح توسط مردم را ملاك اصلي عنوان شده است.

در بيانيه دفتر توليت آستان احمدي و محمدي(ع) تاكيد شده است كه آيت‌الله سيد علي‌اصغر دستغيب و مجموعه آستان مقدس حضرت شاهچراغ(ع) و مجموعه‌ حوزه‌هاي علميه تحت اشراف آيت‌الله دستغيب از كانديداي خاصي در اين دوره از انتخابات حمايت نمي‌كند.

انتهای پیام/ سجاد بنام