پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

۲ تبعه افغان که گفته می‌شود به صورت غیرقانونی از استان خوزستان برای کار در استان کهگیلویه و بویراحمد وارد دهدشت شدند، در رودخانه مارون، غرق شدند.

به گزارش ریواس جنوب از دهدشت، به نقل از صدا و سیما، فرماندار کهگیلویه گفت: چهار نفر تبعه‌ی کشور افغانستان به صورت قاچاقی از کشته شدن دو نفر در رودخانه مارون کهگیلویهاستان خوزستان برای کار به منطقه دشمن زیاری کهگیلویه آمده بودند.
علی پوزش افزود: این چهار نفر پس از پایان کار برای شستشو وارد رودخانه شدند که دو نفر از این افراد به دلیل آشنا نبودن به فنون شنا در این رودخانه غرق شدند.
وی به تابلوهای هشدار دهنده که توسط جمعیت هلال احمر شهرستان کهگیلویه در کنار این رودخانه نصب شد اشاره کرد و افزود: هر سال با فرارسیدن فصل تابستان و گرمی هوا گردشگران زیادی برای تفریح و پرکردن اوقات فراغت خود به حاشیه این رودخانه سفر می‌کنند و متاسفانه توجه نکردن به تابلوهای هشدار دهنده، ناآشنا بودن با این رودخانه و تسلط نداشتن کامل به فن شنا موجب می‌شود تا آن‌ها اسیر امواج خروشان این رودخانه شوند.

وی گفت: دیروز تیم غواصی به دلیل امواج خروشان رودخانه و گل آلود بودن آب نتوانستند جسد افراد غرق شده را پیدا کنند و امروز هم تلاش برای پیداکردن اجساد ادامه می‌یابد.
قلعه دختر، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان کهگیلویه در کهگیلویه و بویراحمد است. شهر دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه بیش از ۶۵ هزار نفر جمعیت دارد.

انتهای پیام/د