پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

با اعلام نتایج نهایی انتخابات شوراهای شهرهای مذهبی و سیاسی مهم کشور، دوره طولانی حاکمیت صولگرایان بر شهرهای مشهد و اصفهان پایان یافت.

به گزارس ریواس جنوب؛ به نقل از ایران، پس از آنکه مردم در اصفهان و مشهد رای قاطع به روحانی دادند حالا نتایج انتخابات شوراهای شهر نشان می ‌دهد اصلاح‌طلبان در این شهرها به پیروزی قاطع دست یافته‌اند. تمامی اعضای لیست امید موفق شده‌اند به شوراهای این دو کلان شهر دست یافته و با انتخاب شهردار عملا اختیار اداره آنها را در دست بگیرند.
در این میان پیروزی اصلاح طلبان در شهر مشهد به عنوان پایتخت دینی ایران از اهمیت بالایی برخوردار است. این شهر طی ۴ سال دوره ریاست جمهوری روحانی به عنوان پایگاه اصلی اصولگرایان و جریان ابراهیم رئیسی به حساب می آمد. تا جایی که مدیریت این شهر آن را از تصمیم ها و سیاستهای دولت مرکزی مستثنی کرده بود. به همین دلیل نیز برخی مدیران ارشد مثل بیژن زنگنه در انتخابات اخیر سخن از بازگشت خراسان به دامن ایران به میان آوردند. اداره شهر در این مدت برعهده صولت مرتضوی رئیس ستاد انتخابات دولت احمدی نژاد بود که در انتخابات اخیر نیز به عنوان رئیس ستاد رئیسی در این استان منصوب شد و مشهد را به مقر اصلی تبلیغ رئیسی تبدیل کرد.
اما آنچه که تا به الان مشخص شده است این است که مدیریت کلان شهرهای ایران همچون تهران، مشهد، اصفهان، تبریز و کرج به دست اصلاح طلبان افتاده است و در بسیاری از شهرهای دیگر کشور مثل اردبیل، قزوین نیز این پیروزی تکرار شده است
اسامی ۱۵ عضو ائتلاف فراگیر اصلاح‌طلبان مشهد(لیست امید) به شرح زیر است:
۱٫ محمدرضا حیدری
۲٫ بتول گندمی
۳٫ حمیدرضا موحدی زاده
۴٫ شهناز رمارم
۵٫ احمد نوروزی
۶٫ رمضانعلی فیضی
۷٫ امیر شهلا
۸٫ علیرضا شهریاری
۹٫ احسان اصولی
۱۰٫ مجتبی بهاروند
۱۱٫ مسعود ریاضی
۱۲٫ محمد حاجیان‌شهری
۱۳٫ محمدحسین ودیعی
۱۴٫ سیدمحسن حسینی پویا
۱۵٫ محمدهادی مهدی‌نیا

لیست اصلاح طلبان در انتخابات شورای شهر اصفهان با این ترکیب به پیروزی دست یافتند
۱.علیرضا نصر
۲.فتح اله معین
۳.شیرین طغیانی
۴.عباسعلی جوادی
۵.کورش خسروی
۶.اصغر برشان
۷.فریده روشن
۸.کورش محمدی
۹.پورمحمد شریعتی
۱۰.امیراحمد زندآور
۱۱.مهدی مزروعی
۱۲.نصیر ملت
۱۳.مهدی مقدری
۱۴.عباس مقتدایی
۱۵.عباس حاج رسولی ها

انتهای پیام/