پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

انفجار در کارخانه فولاد بویراحمد ۹ مصدوم برجا گذاشت که ۶ تن از آنان دچار سوختگی شدید شدند.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، این حادثه نیمه شب گذشته روی داد و طی آن به علت فوران آهن گداخته در کوره شش کارگر دچار سوختگی شدند.
«پژمان نیک‌اقبالی»، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این زمینه به ایسنا، گفت: در حدود ساعت ۲ و ۲۵ دقیقه بامداد  روز دوشنبه، یکم خردادماه انفجاری در کارخانه فولاد بویراحمد رخ داد.
وی افزود: بلافاصله نیروهای امدادی و درمانی از جمله اورژانس، آتش‌نشانی و هلال‌احمر در محل حضور یافتند که ۹ نفر از کارگران دچار سوختگی و مجروحیت شدند.
نیک‌اقبالی افزود: بلافاصله مصدومان حادثه به بیمارستان شهید بهشتی یاسوج اعزام شدند که از این تعداد ۳ نفر به‌صورت سرپایی مداوا و ۶ نفر دیگر دچار سوختگی شدید شده بودند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: با هماهنگی با مراکز درمانی استان‌های فارس و اصفهان ۳ نفر به اصفهان و ۳ نفر به شیراز اعزام شدند.
نیک‌اقبالی تصریح کرد:  ۵ نفر از این ۶ نفر به وسیله آمبولانس و ۱ نفر از طریق اورژانس هوایی به این شهرها انتقال یافتند.
وی ادامه داد: وضعیت ۳ نفر از مصدومان این حادثه که دچار سوختگی شدید شدند، وخیم گزارش شده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در خصوص علت حادثه گفت: علت این حادثه هنوز مشخص نیست و تیمی از دستگاه‌های مختلف از جمله آتش‌نشانی، اداره کار در حال بررسی و تحقیقات لازم در زمینه ایمنی کار و بیمه هستند.
نیک‌اقبالی یادآور شد: انفجار در یکی از کوره‌های ذوب آهن، کارخانه فولاد بویراحمد این حادثه را رقم زد.
کارخانه فولاد بویراحمد تنها کارخانه فولاد استان کهگیلویه و بویراحمد با تولید سالانه ۲۰۰ هزار تن شمس فولاد نقش مهمی در توسعه استان دارد و زمینه اشتغال بیش از ۲۵۰ نفر را فراهم کرده است .
فاز یک مجتمع فولاد بویراحمد با اشتغال‌زایی مستقیم ۵۸۲ نفر در سال ۸۲ کلنگ زنی و در سال ۸۸ به بهره‌برداری رسید.
منابع آگاه یکی از دلایل این سوختگی شدید را به دلیل نبود لباس نسوز می‌دانند.
انتهای پیام/ د