پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان لنده از مهار آتش‌سوزی جنگل‌های این شهرستان در منطقه لارُب خبر داد و گفت که برای بالگرد استان خوزستان تقاضا دادیم ولی اعلام شد این بالگرد خراب است.

به گزارش ریواس جنوب از لنده، ذبیح‌الله محمدی در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: بعد از انکه آتش‌سوزی در شب گذشته مهار شد مجددآ با وزش باد به کنده‌های درختان سوخته شعله‌ور شد که همه نیروهای فرمانداری، بخشدار مرکزی، جهاد کشاورزی، هلال‌احمر، راه و شهرسازی، شبکه بهداشت و منابع‌طبیعی شهرستان‌های همجوار کهگیلویه و بهمئی به محل اعزام شدند.

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان لنده از مهار این آتش‌سوزی خبر داد و گفت که شخص مدیرکل منابع طبیعی و همکاران ما در منابع طبیعی در عملیات مهار آتش مشارکت داشتند.

وی افزود: با توجه به اینکه عبور و مرور در این منطقه کوهستانی بسیار سخت بوده از همان ابتدا، دستگاه جی.پی.اس به همراه خودم به محل بردم تا میزان دقیق مساحت جنگل‌های سوخته را داشته باشیم.

محمدی میزان خسارت وارده به جنگل‌های لنده را پنج هکتار با ۲۰ اصله درخت اعلام و تصریح کرد: این استان بالگرد اطفا حریق ندارد اما پیگیری‌های زیادی هم برای اعزام یک بالگرد با تجهیزات آب‌پاش انجام شد که استان خوزستان اعلام کرده که بالگردش خراب است.

پیش از این اعلام شد که میزان ۴۰ هکتار جنگل در آتش‌سوزی اخیر طعمه حریق شده است.

همچنین محمدی، بعد از ظهر امروز ذبیح‌الله محمدی در گفت‌وگو با برخی رسانه‌ها اعلام کرده که اگر آتش‌سوزی ادامه پیدا کند میزان ۱۰۰ هکتار از جنگل‌های شهرستان در آتش خواهند سوخت.

انتهای پیام/بنام-ک