پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

معاون سیاسی استاندار کهگیلویه و بویراحمد که اظهار‌نظرهایش در مورد لغو برخی سخنرانی‌ها وکنسرت‌ها ماندگار شده است این بار استدلال عجیبی برای رأی ندادن تعداد زیادی از مردم در انتخابات اخیر و ابطال آن در یکی از شهرستان‌ها داشته است.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج ، آنگونه که برخی رسانه‌ها به نقل از فتاح محمدی معاون سیاسی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نوشتند او علت مشارکت پایین مردم در انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراها را به استقبال پرشور مردم مربوط دانست و گفت که به این علت است که عده‌ای موفق نشدند رأی بدهند! اظهارنظر عجیبی که هضم آن خیلی سخت است ؛ مگر آن وقتی که مشارکت ۱۰۰ درصدی داشتیم، استقبال بیشتر بود یا الان که ۷۰ درصد است?

آقای محمدی صورت مسئله را پاک کرده است چرا که سوال همین است؛ چرا مردمی که با این اشتیاق و استقبال آمدند رأی بدهند موفق نشدند رأی بدهند? حالا او پاسخ می‌دهد به علت مشارکت بالای مردم عده‌ای موفق نشدند رأی بدهند!

این اظهارنظر در حالی است که از جمعیت حدود ۵۰۰ هزار نفری که باید رأی خود را به صندوق‌ها می‌انداختند، ۱۵۰ هزار نفر موفق نشدند رأی بدهند و این اتفاق برای کهگیلویه و بویراحمدی که همواره مشارکتی بالاتر از ۱۰۰ درصد داشته، موضوعی تازه و چالش برانگیز است.

در شرایطی که افکار عمومی منتظر پذیرش کم کاری‌ها از سوی مسئولان امر و مسئولیت عدم برنامه‌ریزی صحیح برای اخذ رای از همه مردم هستند چنین اظهارنظرهایی تصویر نامیدکننده‌ای در اذهان ثبت می‌کند.

اما معاون سیاسی استاندار کهگیلویه و بو یراحمد فقط به این موضوع و اظهارنظر بسنده نکرده است و در موضعی عجیب‌تر پیرامون بحث داغ این روزها در ابطال انتخابات شوراهای شهرستان بهمئی (لیکک) گفته است که اطلاعی ندارم و چیزی نشنیدم!

او به عصر دنا گفته است که عده‌ای به دنبال ابطال انتخابات هستند!

این موضع اگر از یک کارمند استانداری اتخاذ می‌شد قابل قبول بود ولی وقتی این حرف‌ها را متولی امنیت و سیاست و مجری انتخابات این استان می‌زند جای تامل دارد دارد.

محمدی در مسئولیتی که قرار دارد هم باید اشراف اطلاعاتی در چنین موضوعاتی داشته باشد هم اگر اطلاع ندارد با اقتدار بیشتری اعلام موضع کند نه اینکه اظهارنظرش، خود بستر شایعات بیشتر و نامنی‌های روانی بیشتر شود.

یادداشت از کریم بنام

انتهای پیام/ ک-ب