پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان باشت نسبت به عزل ناگهانی خود واکنش نشان داد.
به گزارش ریواس جنوب، رحیم خردمند اظهار کرد: آقایان مدیرکل میراث فرهنگی استان و مجموعه مدیران ارشد شهرستان باشت تصمیم گرفتند به دلیل مسایل سیاسی و جناحی که همفکر و هم عقیده آنها نبودم مرا عزل کنند و این مدیران اعلام کردند که در انتخابات همگام و هم عقیده ما نبودید و از دست شما ناراحت هستیم.
وی بیان کرد: دیشب ساعت ۱۱ زنگ زدند و ساعت ۷ صبح که در محل کار حاضر شدم دو تا از معاونین مدیران کل و حراست برای اعلام عزل بنده و معارفه سرپرست جدیداداره میراث فرهنگی باشت حضور داشتند.
این مسئول با اظهار گلایه از مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد و مدیران ارشد شهرستان باشت گفت: این مدیران قبلا برای عزل بنده چیزی اعلام نکرده بودند و ما را غافلگیر و به صورت ضربتی عمل کردند و حتی تودیع و معارفه ای به حرمت سازمان و فردی که جایگزین می شود برگزار نکردند.
خردمند ابراز داشت: حتی به بنده اجازه ندادند که درباره اقدامات صورت گرفته در طول دوران خدمتم گزارش عملکردی ارائه بدهم.
این مدیر معزول باشتی عنوان کرد: بعداز ۱۰ سال خدمت صادقانه به دلایل سیاسی بازی مرا برداشتند و یکی از نیروهای لیسانس قراردادی گچساران به نام مندنی زاده را به جای بنده معرفی کردند.
وی با اشاره به اینکه حاج فرهاد محمدی معاون فرماندار بیشتر به دنبال عزل بنده بودند و در یک کلام به خاطر همگام نبودن و هم عقیده نبودن مرا برداشتند، گفت: البته طبق برخی شنیده ها فرماندار و معاونین، مدیرکل میراث فرهنگی استان، سیاسیون و نیروهای دفتر تاجگردون خواستند که بنده عزل شوم .
خردمند عنوان کرد: هدف در جامعه خدمت است و در طول ۱۰ سالی که در باشت بودم جز خدمت بی منت، صادقانه و خالصانه هدفی نداشتم و به مدیران ارشد توصیه می کنم کسانی که در راستای اهداف سازمان خود و نظام گام برمی دارند نباید فدای سیاسی بازی شوند و باید بمانند و خدمت کنند و با تفکری که اینها در پیش گرفته اند هم افراد و هم جامعه دچار ضرر می شوند.
صبح امروز و طی حکمی از سوی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد “صادق مندنی‌زاده” بعنوان رئیس جدید اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان باشت منصوب شد./صبح زاگرس