پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

آنگونه که متولی حوزه تامین اجتماعی در کهکیلویه و بویراحمد می‌گوید، مدیران ادارات بدهکار به این سازمان، از ۲ جنبه به مردم و این استان خیانت می‌کنند.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، عباس نورمحمدی در یک شورای اداری که عمده مدیران انتقادی و اعتراضی صحبت کردند ، خطاب به استاندار گفت که از سال ۹۴ تاکنون مکرر این موضوع را اشاره کردم و این بار هم میگویم که سازمانها و اداراتی که به تأمین اجتماعی بدهکار هستند به نامه ها و تذکرات شما توجهی نکردند و هنوز حتی بدهی خود را تعیین تکلیف هم نکردند.

مدیرکل تامین اجتماعی کهکیلویه و بویراحمد طلب خود از ادارات را یکصد میلیارد تومان اعلام کرد و ادامه داد: متاسفانه مدیران به فکر بدهی خود نیستند و این تأخیر بزگترین خیانت به خود اداره آنهاست چرا که این بدهی‌ها هر سال ۲۴ درصد جریمه می‌گیرند و بالاخره باید از اعتبارات آن اداره پرداخت شود و این رویه بدی است.

مگر این مدیران چه کاری می‌خواهند بکنند که سود آن از این جریمه‌های تأخیر بیشتر است.

نورمحمدی توضیح داد که این مدیران بدهکار بیشتر وقت خود و مردم را صرف رایزنی با مسئولان ارشد کشوری، استاندار، فرماندهان سپاه، فرمانداران و نمایندگان مجلس می‌کنند که این بدهی‌ها را نپردازند یا دیرتر بپردازند در حالی‌که ۳۲۰ هزار نفر از جمعیت ۷۰۰ هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی هستند و پرداخت نکردن این مبالغ به معنی بستن درب خدمات به روی مردم است.

او گفت که این تأخیرها علاوه بر افزایش جریمه‌ها موجب هدردادن وقت مدیرانی می‌شود که باز هم متعلق به مردم است.

مدیرکل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اعتبارات غیردولتی این سازمان ابراز داشت: ادارات بدهکار به جای آنکه این پول مردم را برگردانند تا بتوانند خدمات لازم را از این سازمان دریافت کنند به هر دری می‌زنند تا از ما شکایت کنند.

وی یادآور شد: ما نمی‌توانیم به یتیم تحت پوشش خود بگوییم که بیمار نشو چون فلان اداره بدهی خود را نمی‌پردازد.

او نهایتا از استاندار خواست تا اگر پایان خرداد ادارات بدهکاری خود را تعیین تکلیف نکنند قانون را اعمال کند.

نورمحمدی البته در مورد بدهی اداره‌کل تأمین اجتماعی به دانشگاه علوم پزشکی و بخش سلامت این استان چیزی نگفت.

انتهای پیام/بنام/ک