پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد با انتقاد از وضعیت پیش آمده در یکی از مهم‌ترین پروژه‌های عمرانی این استان گفت: مجتمع فرهنگی، ورزشی، رفاهی و توانبخشی این استان برخلاف سایر استان‌ها از سال۸۴ تاکنون خاک می‌خورد.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، سید منصور موسوی بعد از ظهر امروز در شورای برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: مجمع رفاهی، فرهنگی، ورزشی و توانبخشی که پروژه‌ای چندمنظوره و مهم است در همه استان‌ها به بهره‌برداری رسید اما با وجودی که اولین استانی بودیم که شروع کردیم، بعد از ۱۲ سال به صورت زخمی و نیمه کاره رها شده است.

مدیرکل بنیاد شهید کهگیلویه و بویراحمد با انتقاد و ابراز نگرانی از این وضعیت، افزود: ایثارگران ما اکنون خدمات مورد نظر این مجتمع را از سایر استان‌ها می‌گیرند که متاسفانه با خفت برمی‌گردند و این وضع قابل تحمل نیست که در این استان به فکر اتمام این مجتمع نباشیم.

موسوی با بیان اینکه سال‌ها منتظر بقیه برای تأمین اعتبار این پروژه بودیم اتفاقی نیفتاد و اکنون مسئولان این استان اگر می‌خواهند ارادت خود را به جامعه ایثارگری نشان دهند حداقل برای فاز اول این مجتمع از محل اعتبارات استانی مبلغ لازم را اختصاص دهند تا فاز اول آن را به بهره‌برداری برسانیم

. او گفت که فاز اول این مجتمع هشت میلیارد تومان اعتبار لازم دارد و در برخی استان‌ها از محل اعتبارات استان به این امر اختصاص دادند و ما هم بهتر است همین کار را انجام دهیم.

این اظهارات در حالی است که استاندار کهکیلویه و بویراحمد در پاسخ به موسوی گفته است که بر اساس توافق با مسئولان کشوری بنیاد شهید، قرار شد هر مبلغی که برای این پروژه در استان در نظر گرفته می‌شود از اعتبارات ملی چهار برابر آن در نظر گرفته شود، تا بتوانیم این پروژه را تمام کنیم اما ما در سال قبل مبلغی گذاشتیم ولی بنیاد شهید نتوانسته است از اعتبارات ملی تعهدات لازم را بگیرد.

سیدموسی خادمی افزود: مبلغ لازم برای اتمام این پروژه، قابل تأمین از محل اعتبارات استانی نیست و باید مدیرکل بنیاد شهید تعهد لازم برای اختصاص چهار برابری اعتبارات ملی را به نسبت آنچه در استان تخصیص می‌یابد، پیگیری و اجرایی کند.

مجری این پروژه مهم در حوزه ایثارگری، اداره‌کل راه و شهرسازی و بهره‌بردار آن اداره‌کل بنیاد شهید و امور ایثارگران است. این پروژه در نخستین روزهای دولت نهم در حوزه ایثارگری به تصویب رسید.

انتهای پیام/ بنام/ک