پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

سخنگوي هيأت مرکزي نظارت بر انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا گفت که انتخابات شوراها در شهر منصوريه مربوط به استان خوزستان باطل شد.
به گزارش ریواس جنوب،فرهاد تجري در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار کرد: هيأت مرکزي نظارت بر انتخابات بعد از بررسي‌ها به اين نتيجه رسيد که بيش از ۱۲۵ درصد از واجدين شرايط در شهر منصوريه در انتخابات شرکت کردند. بدان معنا که اگر صددرصد واجدين شرايط در انتخابات شرکت کرده باشند باز هم در اين شهر ۲۵ درصد بيشتر از جمعيت رأي داده‌اند که اين روند صحيح نيست.

وي توضيح داد: طبق قانون در انتخابات شوراها افراد مربوط به همان شهر بايد شرکت کنند چون شرط ساکن بودن افراد در قانون تصريح شده است. لذا وقتي جمعيتي بيشتر از جمعيت واقعي در انتخابات شرکت مي‌کنند مشخص است که روند صحيحي حاکم نبوده است. با همين استدلال از نظر ما انتخابات منصوريه بهبهان باطل است.

سخنگوي هيأت مرکزي نظارت بر انتخابات شوراها در مورد وضعيت ساير حوزه‌هاي انتخابيه گفت:‌ بقيه حوزه‌ها نيز در حال بررسي است، برخي تأييد شده و ما به تأييديه‌هاي استاني صحه گذاشته‌ايم. برخي از شکايات نيز در حال بررسي است.

وي افزود: نمونه آن در استان تهران است که پيشنهادات را در حال بررسي داريم تا در حوزه‌هايي که به ما ارجاع شده تصميم‌گيري نهايي را انجام دهيم. اينکه چه زماني کار هيأت مرکزي تمام مي‌شود مشخص نيست چون تأييد پيشنهادات استاني به عهده ما است ولي تمام تلاشمان را مي‌کنيم که هر چه سريع‌تر بررسي‌ها به اتمام برسد.