پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

پس از درج گزارشی در این پایگاه خبری  با عنوان « شکایت از خبرنگاران بیش از آتش سوزی ها وقت بهشتی را گرفته است»، روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد به این مطلب واکنش نشان داده و جوابیه ای صادر کرده است.

به گزارش ریواس جنوب؛ متن این جوابیه به این شرح می باشد:

نون والقلم مایسطرون

مدیر محترم سایت خبری ریواس جنوب

احتراما پیرو درج مطلبی با عنوان شکایت از خبرنگاران بیش از آتش سوزیها وقت بهشتی را گرفته است، جوابیه زیر ارسال می گردد. لطفا در اسرع وقت نسبت به انتشار آن در صفحه اصلی سایت خود اقدام نمایید.

۱- باتوجه به اینکه در بخشی از مطلب خود اشاره نموده اید اداره کل منابع طبیعی تعاملی با اصحاب رسانه و خبرنگاران منتقد ندارد، به اطلاع می رساند این اداره کل حداکثر تعامل را با اصحاب رسانه اعم از صدا وسیما، خبرگزاریها وسایتهای محلی در جهت فرهنگ سازی و پیشبرد اهداف مد نظر سازمان با رسانه های استان داشته است، اما درجایی که رسانه ای نه بر اساس واقعیت، بلکه با غرض ورزی اصرار بر درج مطالب کذب و غیرواقعی می نماید به منظور دفاع از مجموعه منابع طبیعی این حق را برای خود قائل است که از طریق محاکم قضایی موضوع را پیگیری نماید و درهمین جا از تمام رسانه های استان که درزمینه فرهنگسازی، آگاه بخشی و ارائه پیشنهادات با این دستگاه همکاری داشته اند کمال تشکر به عمل می آید.

۲- درجایی دیگر از آن مطلب اشاره شده است که بهشتی کم کاری های خود را زیرشکایت از خبرنگاران قائم کرده است. آیا سایت ریواس جنوب، همه رسانه و خبرنگار آن همه خبرنگاران است؟ ثانیا این کم کاری که گفته اید چیست؟ ملاک ارزیابی عملکرد یک دستگاه، نظر سازمان بالادستی و نهاد های نظارتی است. در همین خصوص به اطلاع مدیر سایت خبری ریواس جنوب می رساند همانگونه که قبلا به اطلاع مردم شریف استان از طریق رسانه های منصف رسیده، اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد در سال ۹۵ به عنوان دستگاه برتر کشوری در خصوص جنگلکاری و کاشت گیاهان دارویی و همچنین به عنوان دستگاه برتر در خصوص حفاظت مشارکتی از طریق سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور معرفی گردید. علاوه بر این بهره بردار نمونه کشوری از استان کهگیلویه و بوریراحمد (منطقه تنگ سرخ) در اولین جشنواره ملی انتخاب نمونه های منابع طبیعی و کشوری انتخاب شد که کسب این موفقیت ها در سال ۹۵ افتخاری برای استان است.

۳- در بحث آتش سوزیها (که تعدادی معدود از افراد و به تناسب اهداف خود موضوعاتی را مطرح می نمودند) به اطلاع می رساند به دلیل عملکرد بسیار خوب این اداره کل در سال ۹۶ در بحث اقدامات پیشگیرانه، استفاده از ظرفیت های مردمی و در نهایت اطفاء حریق مفتخر به دریافت لوح تقدیر و تشکر از طرف معاون محترم وزیر و رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری شده است. مستندات موفقیت ها و تقدیرها جهت ارائه موجود است.

۴- در بخشی از مطالب ذکر شده در آن خبر به موضوع زمین خواری اشاره شده است که به اطلاع می رساند این اداره کل با اتکال به خداوند متعال، پشتیبانی نماینده محترم ولی فقیه و نماینده مجلس خبرگان رهبری، استاندار محترم، رئیس کل محترم دادگستری، دادستان محترم مرکز استان و دادگستریهای شهرستانها با عزمی جدی به مقابله با زمین خواری و تجاوز به عرصه های منابع طبیعی برخاسته است. آمار پرونده های تشکیل شده، آراء صادره و اقدامات انجام گرفته بر اساس تبصره ذیل ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگلها و مراتع در اجرای احکام صادره قضایی دال بر این ادعا می باشد. لازم به یادآوری است در موضوع حفاظت از انفال، معیار قوانین و مقررات می باشد و اظهار نظر افراد محترم اما قابل استناد نمی باشد.

اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد