پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس شورای شهر اهواز از فساد در شهرداری این شهر خبر داد.

گزیده صحبت هایهوشنگ شیرمردی، رئیس شورای شهر اهواز در زیر اورده می شود:

🔹هم اکنون ۵۰ درصد درآمدهای شهرداری اهواز هدر می رود که این برای توسعه شهر اهواز یک فاجعه به شمار می رود. این منابع وقتی وارد سازمان شهرداری می شود به علت مشکلاتی که وجود دارد به هدر می رود و در خدمت توسعه شهر و رفاه شهروندان قرار نمی گیرد در حالیکه می توان با یک مطالعه و انجام برخی اصلاحات، جلوی هدرروی این سرمایه های عظیم را گرفت.

🔹مثلا همین بازداشت های اخیری که در شهرداری از سوی نهادهای امنیتی صورت گرفت، برخی از این هدرروی سرمایه ها را برای همه این نهادها عیان کرد. برای نمونه یکی از افراد بازداشتی، کسی بود که عوارض شهرداری اهواز را با استفاده از دستگاه کارت خوان متصل به حساب شخصی خود، به جیب زده در حالی که شهرداری به منافع قانونی خود به این دلیل نمی رسید.

🔹در نمونه ای دیگر، حدود ۱۰ هزار واحد مسکونی غیر مجاز در اهواز ساخته شده که هیچگونه عوارضی به شهرداری نمی دهند. با ساماندهی همین واحدهای مسکونی می توان درآمد قابل توجهی را به سیستم شهرداری اهواز تزریق کرد ولی توانایی ورود و مختومه کردن این معضل با وجود شیوه چینش نیروها در شهرداری، امکان پذیر نیست.

🔹در همین مدت اخیر، ۸۵۰ نفر نیروی به صروت غیر مجاز و غیرقانونی جذب سازمان ها و مناطق شهرداری اهواز شده اند در حالیکه همه اطلاع دادند شهرداری اهواز با تراکم نیروی مازاد و نبود نیروی متخصص مواجه است. حالا شما نگاه کنید همین ۸۵۰ نفر نیرو به تنهایی چه مقدار از بودجه شهرداری اهواز را به خود اختصاص می دهند.

🔹بسیاری از املاک و زمین های شهرداری اهواز که متعلق به مردم این شهر است؛ هم اکنون در اختیار سایر سازمان ها و اشخاص است بدون اینکه ریالی از بابت آنها به شهرداری اهواز برسد و در کمال تعجب هیچ اشتیاقی برای بازپس گیری این املاک یا تبدیل کردن آنها به درآمد وجود ندارد و این موضوع برای شهر اهواز بسیار گران تمام شده است.