پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: این سازمان باید قبل از نهادهای امنیتی و انتظامی خود یک فیلتر سد راه کالاهای قاچاق بخش کشاورزی باشد.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، جعفر گوهرگانی صبح امروز در کمیته پایش محصولات کشاورزی و قاچاق کالا اظهار کرد: هدف از تشکیل این کمیته و همه اقدامات در این راستا برای این است که سیاست‌گذاری‌های محصولات کشاورزی از مزرعه تا سفره از سوی یک نهاد انجام شود و یک وحدت رویه در بین همه دستگاه‌های مرتبط با قاچاق کالا وجود داشته باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد افزود: این استان مبادی ورودی و خروجی بسیاری از استان‌ها و یک شاه‌راه ارتباطی است که موضوع قاچاق در آن اهمیت بسیار زیادی دارد.

گوهرگانی توفیق در مبارزه با قاچاق کالا را نیازمند کار کارشناسی، تخصصی و هماهنگی همه جانبه دانست و ادامه داد: رسالت اصلی کمیته پایش ایجاد همین هماهنگی‌ها و وحدت‌رویه است.

وی از تنوع و گستردگی حوزه کاری در جهاد کشاورزی گفت و توضیح داد که از بذر گیاه دارویی، گونه‌های باغی و زراعی گرفته تا چوب و زغال و دام زنده با بحث قاچاق مرتبط هستند که مدیریت این‌ها کار راحتی نیست اما شدنی است.

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در کهگیلویه و بویراحمد تأکید کرد: این سازمان قبل از آنکه نهادهای امنیتی و پلیس بخواهد محموله‌ قاچاقی را رصد و ضبط کند، باید هوشیار باشد و هر جا متوجه شد که باری قاچاق در حال جابجایی است، اطلاع دهد و جلوی آن را بگیرد.

وی گفت: دستورالعمل شفافی برای کمیته پایش از مرکز ابلاغ شده که همه مدیران بخش کشاورزی موظف هستند در این زمینه با واحد تنظیم بازار و حراست جهاد کشاورزی همکاری کنند.

گوهرگانی گفت: همه موضوعات کلان بخش اقتصادی از جمله صادرات محصولات کشاورزی در درون همین کمیته پیگیری و تصمیم‌گیری می‌شود.

مسئولیت دبیری این کمیته مهم و جدید به عهده حراست سازمان جهاد کشاورزی قرار گرفت.

انتهای پیام/بنام- ک