پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد حفر و احداث دو حلقه چاه آب شرب و اجرای خط انتقال در شهر باشت و شهر دیشموک، افتتاح ایستگاه دمدره دهدشت و اصلاح شبکه توزیع آب شهر یاسوج را از پروژه‌های افتتاحی و کلنگ‌زنی این شرکت در هفته دولت نام برد و گفت:  مخزن آب بنسجان تا یک ماه آینده تحویل مردم می‌شود.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد مسعود مرادیان صبح امروز در بازدید از پروژه مخزن جدید بنسجان یاسوج اظهار کرد: این مخزن با ظرفیت ۲۵۰۰ مترمکعب در محل مخزن قدیم بنسجان و در ضلع شمالی شهر یاسوج قرار دارد.
معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: عملیات اجرایی احداث این مخزن از بهمن سال گذشته آغاز شده است و تا کنون بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
مرادیان اعتبار هزینه شده برای احداث این مخزن را ۱۲ هزار میلیون ریال عنوان کرد و گفت: با تکمیل این مخزن آب شرب مورد نیاز ۲۵۰۰ خانوار در شهر یاسوج تامین خواهد شد.
وی هدف از احداث این مخزن را تامین و تقویت فشار آب مناطق بنسنجان، دولت‌آباد، بلوار کشاورز و کوی مخابرات دانست و تصریح کرد: تلاش می‌شود تا این مخزن در موعد مقرر یعنی مهرماه جاری تکمیل و وارد مدار بهره‌برداری شود.

بهره‌برداری و کلنگ‌زنی از ۴ پروژه مهم

وی با اشاره به در پیش بودن هفته دولت اظهار کرد: در سال جاری نیز شرکت آب و فاضلاب استان ۴ پروژه مهم تامین و اصلاح شبکه آب در نقاط مختلف استان آماده بهره‌برداری و کلنگ‌زنی دارد.
معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد از پروژه حفر و احداث یک حلقه چاه آب شرب و اجرای خط انتقال در شهر باشت، افتتاح ایستگاه دمدره دهدشت به عنوان دو مورد از این پروژه‌ها نام برد و گفت: پروژه‌های اصلاح شبکه توزیع آب شهر یاسوج و حفر و تجهیز یک حلقه چاه در شهر دیشموک نیز دو پروژه دیگر قابل افتتاح و کلنگ‌زنی در هفته دولت سال جاری هستند.

وی با بیان اهمیت اجرای این پروژه‌ها در رفع مشکلات آب شرب شهروندان در شهرهای دهدشت، باشت، یاسوج و دیشموک اظهار کرد: با افتتاح و بهره‌برداری از این پروژه‌ها بخش زیادی از مشکلات مربوط به کمبود و افت فشار آب این شهرها برطرف خواهد شد.

 اصلاح بخشی از شبکه توزیع آب شهر لیکک

بهرام مختاری نیز از رفع بیش از ۱۵۰ مورد شکستگی شبکه توزیع آب در سطح شهر لیکک طی چهار ماه اخیر خبر داد و گفت: در همین مدت بیش از ۳۰۰ متر اصلاح شبکه توزیع آب در سطح شهر لیکک انجام شده است.
مدیر امور آب و فاضلاب شهری لیکک از نصب ۸۰ فقره انشعاب برای مشترکین طی سال جاری خبر داد و گفت: عملیات اجرایی اصلاح شبکه توزیع آب شرب شهر لیکک با جذب اعتبارات لازم در حال انجام است.
مختاری افزایش فشار آب، کاهش انشعابات غیر مجاز، کاهش امکان ورود آلودگی به آب شرب را از مزایای اصلاح و ترمیم شبکه‌های آب شرب عنوان کرد و افزود: هدف شرکت آب و فاضلاب استان تولید و توزیع آب با کیفیت برای مشترکین است و این موضوع همواره به عنوان یک خط قرمز رعایت می‌شود.
مدیر امور آب و فاضلاب شهری لیکک تعویض ۷۰ فقره کنتور خراب و قطع ۱۰ فقره انشعاب غیر مجاز در شهر لیکک را از دیگر فعالیت‌های این اداره طی سال جاری عنوان کرد و گفت: ساخت سه فقره حوضچه شیرآلات و نصب بیش از ۱۰ مورد شیرالات در شبکه توزیع از دیگر فعالیت های آب و فاضلاب شهری لیکک طی ماه‌های اخیر بود.

انتهای پیام/د