پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مسؤولان استانی و شهرستان با حضور در بخش چاروسا از خانواده معظم شهدای این بخش سرکشی و تکریم کردند.

به گزارش ریواس جنوب، فرماندار، مدیر عامل شهرک‌های صنعتی استان، مشاور استاندار در امور ایثارگران و مدیر بنیاد شهید شهرستان امروز با حضور در گلزار شهدای قلعه رئیسی با شهدا و آرمان‌های آنها بیعت و با قرائت فاتحه یاد و خاطره شهدا و دلاوری‌های آنان را گرامی داشتند.

علی پوزش در سرکشی از خانواده شهدا ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام برای خانواده شهداء و جانبازان آرزوی سلامتی و توفیق روز افزون کرد و اظهار داشت: عزت، امنیت و اقتدار کشور در منطقه و جهان مدیون مجاهدت‌ها، رشادت ها، صبر و استقامت خانواده‌های سرافراز شهدا و ایثارگران کشور است.

فرماندار کهگیلویه، با تأکید بر حفظ ارزش‌های ایثار و شهادت در جامعه اسلامی، گفت: خانواده‌های شهدا و جانبازان که یادگاران دفاع مقدس هستند باید پاس داشته شوند و دیدار با خانواده شهدا از افتخارات دولت است.

وی، افزود: تکریم و تعظیم شعائر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بر همگان واجب است و مسؤولان باید سنت دید و بازدید از منازل خانواده‌های شهدا و ایثارگران را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار دهند.

پوزش با تجلیل از صبر، ایثار و فداکاری‌های خانواده معظم شهیدان، جانبازان و ایثارگران، اظهار کرد: خانواده شهدا، فرزندان برومند خود را در زمانی که کشور به آنها نیاز داشت در راه اسلام و انقلاب تقدیم کردند و این اجری بی پایان در نزد خدای متعال دارد.

فرماندار کهگیلویه، گفت: مردم ایران قدردان ایثار و فداکاری شهدا و خانواده‌های معزز آنان هستند و اگر این ایثارها نبود کشور و انقلاب حفظ نمی‌شد.

وی، افزود: رسیدگی به خانواده شهدا و پیگیری حال آن‌ها برای همه لازم است چرا که نیاز روحی و روانی ما را تأمین می‌کند.

همچنین مدیر شهرک‌های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد، گفت : ایثار و از خودگذشتگی شهیدان و خانواده‌هایشان باعث عزت، افتخار و سربلندی ایران اسلامی است.

سهراب بنام، گفت : امروز دشمنان با وجود همین شهداست که نمی‌توانند چشم طمع به کشور ما داشته باشند و به این باور رسیده‌اند که نسل‌های امروزی و فرزندان همین شهدا، ادامه دهنده راه شهدا هستند و قطره قطره خون شهدا برای ملت ایران ارزشمند و پایدار است.

بنام در ادامه با بیان اینکه افتخار ما خدمت به مردم به ویژه خانواده معزز شهدا و ایثارگران است، بیان داشت: دیدار با خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران برای مسرولان روحیه بخش و موجب پشت گرمی، تلاش و فعالیت بیشتر است.

محمود داربام هم در این دیدار،اعتلای ارزش‌های اسلامی و پاسداری از میراث گرانبهای انقلاب اسلامی را از جمله اهداف والا و با ارزش شهدا دانست.

مشاور استاندار کهگیلویه و بویراحمد در امور ایثارگران، افزود: دشمن پس از ناکامی در جبهه‌های جنگ به عرصه نرم افزاری و جنگ نرم روی آورده و در قالب تهاجم فرهنگی تمام تلاش خود را در جهت انحراف و انحطاط فکر و ذهن جوانان ما و سرمایه‌های این مرز و بوم قرار داده است.

داربام با تأکید بر نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت، انتقال، نشر و ترویج ارزش‌های دفاع مقدس را از مهمترین نیاز جامعه در مقابله با جنگ نرم دشمن دانست و افزود: باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود تا فرهنگ ایثار و شهادت بیش از گذشته در بین نسل جوان امروز نهادینه شود و نقش خانواده محترم شهدا و ایثارگران در این خصوص با اهمیت است.

در این دیدار مدیر بنیاد شهید شهرستان کهگیلویه نیز با تقدیر و تشکر از حضور مسؤولان در سرکشی از خانواده شهدا، صبر و استقامت خانواده‌های شهداء و جانبازان، دیدار با آنان را کمترین سپاسگزاری از جامعه ایثارگران دانستند و گفت: در حالی که امروز بسیاری از کشورهای منطقه در ناامنی به سر می‌برند کشور ایران به برکت خون پاک شهدا و ایستادگی ملت ایران امروز به یک لنگرگاه امن و امید همه مظلومان تبدیل گردیده است،لذا بر همه ما فرض است قدردان زحمات این حماسه سازان باشیم.

سید کمال الدین دولتخواه، گفت: تجلیل از صبر و استقامت خانواده‌های معظم شهداء ، جانبازان و ایثارگران و دیدار با آنان حداقل کاری است که باید انجام داد و مهمترین راه پیروی از آرمان ها وعهد با شهیدان است.

از دیگر موارد قابل بیان این دیدارها رضایت و خشنودی خانواده های معظم شهدای بخش چاروسا از مدیریت جناب آقای سید کمال الدین دولتخواه فرزند شهید سید جمال الدین دولتخواه به عنوان مدیر بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان بود که همگی از این انتصاب ابراز خشنودی نمودند و بیان داشتند که وی از جنس خانواده شهداست و قطعا بیشتر و بهتر از بقیه درد و زجر خانواده‌های شهدا را دانسته و می‌داند و برای وی آرزوی توفیق و موفقیت داشتند.

به گزارش ریواس جنوب، بخش چاروسا از توابع شهرستان کهگیلویه ۵۸ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.